Riyad'da oynanması planlanan Süper Kupa Maçı öncesinde Suudi Arabistan'ın milli hassasiyetlerimize yönelik tutumu krize yol açtı. Galatasaray ile Fenerbahçe'ye Atatürk pankartı, tişörtü ve İstiklal Marşı'na izin verilmemesi üzerine maç iptal edilirken Beşiktaş, MKE Ankaragücü ve Giresunspor kulüpleri, Fenerbahçe ve Galatasaray'ı Süper Kupa maçı için stadyumlarına davet etti.

İşte Süper Lig takımlarının davet mesajları

Fenerbahçe'den Galatasaray'a: Tarih utanmazlıktan bahsedenlerin rezilliğini yazdı Fenerbahçe'den Galatasaray'a: Tarih utanmazlıktan bahsedenlerin rezilliğini yazdı

Beşiktaş:

"Kapımız açık! Cumhuriyetimizin 100. yılında oynanacak Süper Kupa finalini, uygun bir tarihte, Atamızın semtinde, dünyanın en güzel stadında oynamak üzere, Atatürk sevdalılarını Türk bayraklarıyla Dolmabahçe'ye bekleriz."

MKE Ankaragücü:

"Eski adı Cumhurbaşkanlığı Kupası olan Süper Kupa finalinin; Cumhuriyet'imizin 100.yılında Başkentimiz Ankara'da oynanması için TFF ve kulüplerimize davetimizdir."

Giresunspor:

"Bu akşam oynanması gereken Turkcell Süper Kupa finali öncesinde yaşananlarla ilgili olarak onurlu bir duruş sergileyen Galatasaray ve Fenerbahçe Spor Kulüplerini yürekten tebrik ediyoruz.

Atatürk'ün muhafızlığını yapmış bir şehir olarak Turkcell Süper Kupa Finali için her iki güzide kulübümüzü Giresun'da ağırlamaktan mutluluk duyarız."

Antalyaspor:

"Cumhuriyetimizin 100. yılında iki güzide kulübümüzü Süper Kupa finalini oynamak için Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hiç şüphesiz ki dünyanın en güzel yeridir" dediği Antalya'ya davet ediyoruz!

Editör: Nigar Topcu