Spotify, bir süredir zam haberleriyle gündeme geliyordu. Yeni yapılan bir duyuru ile kullanıcıların platformun podcast bölümüne yorum yapmasına imkan sunulacak.

Yeni özellik sayesinde, dinleyiciler podcast bölümlerine yorum yapabilir, bu yorumlara cevap verebilir ve beğenebilirler. Bu interaktif özellik, dinleyicilerin içerik oluşturucularıyla doğrudan etkileşim kurmasını ve bir topluluk hissi oluşturmasını sağlamayı amaçlıyor.

Spotify'ın bu adımı, özellikle YouTube ile olan rekabetini kızıştırmayı hedefliyor.Şu anda 250 binden fazla video podcast içeriğine ev sahipliği yapan Spotify, yorumlar özelliği ile kullanıcıların podcast içeriklerine olan bağlılıklarını daha da artırmayı amaçlıyor.

YouTube'un videolar altına yapılan yorumlar ve bu yorumlar üzerinden yapılan sohbetler, kullanıcılar arasında aktif bir etkileşim sağlar. Benzer şekilde, Spotify da podcast dinleyicilerini ve içerik oluşturucularını bir araya getirerek benzer bir etkileşim düzeyi sunmayı hedefliyor.

Türkiye’nin yeni nükleer santrallerini Rusya ve Çin kuracak Türkiye’nin yeni nükleer santrallerini Rusya ve Çin kuracak

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, bu tür etkileşimlerin kullanıcıların içerikleri tekrar değerlendirme olasılığını dört kat artırdığı belirtiliyor. Yeni yorumlar özelliği, yayıncının tercihine bağlı olarak bölüm bazında açılıp kapatılabilecek. Bu da içerik oluşturuculara yorumları yönetme ve içeriğin atmosferini kontrol etme gücü sağlayacak.

Spotify'ın podcast deneyimini bu şekilde zenginleştirmesi, platformun dinleyici kitlesiyle olan bağlarını güçlendirmeyi amaçlıyor. Gelecek ay itibariyle tüm kullanıcılar için kademeli olarak erişilebilir hale gelecek olan yeni özellik, Spotify'ın podcast dünyasında daha etkili bir oyuncu olmasına katkı sağlayacak gibi görünüyor.

Editör: Gülşah Yıldız