Sözleşmeli öğretmen istihdamına yönelik KPSS puanının yüzde 50'si ile sözlü sınavdan alınan puanın yüzde 50'sinin birleştirilerek kullanılacağına dair düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı.
 

Emekli maaşları için iki formül masada! En düşük emekli maaşında rakam ne kadar olacak? Emekli maaşları için iki formül masada! En düşük emekli maaşında rakam ne kadar olacak?

SÖZLÜ SINAVLAR 1 TEMMUZ'DA SONRA YAPILACAK

Sözleşmeli öğretmen istihdamına yönelik olarak  KPSS puanının yüzde 50’si ile mülakattan alınan puanın yüzde 50’si alınarak belirlenmesine ilişkin yönetmelik Resmi Gazete’de bugün yayımlandı.

Bu konudaki ilk uygulama, yeni açıklanan 20 bin öğretmen atamasında hayata geçirilecek. 20 bin öğretmen atamasına ilişkin ön başvuru ve sözlü sınav merkezi tercihleri 20-31 Mayıs'ta yapılacak. Adayların sözlü sınava alınacakları sınav merkezleri  ise 10 Haziran'da ilan edilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmen atamalarında objektif kriterlere dayanarak sözlü sınavların yapılması için yazılı sınavlardaki uygulamalara benzer bir dizi önlemi hayata geçirmeyi planlıyor.

Editör: Gülşah Yıldız