Sözcü TV büyük bir skandala imza attı. Fatih Portakal'ın sunduğu Ana Haber bülteninde "Kedicik" diye Dijital Gaste Haber Müdürümüz Aliye Tulum'un fotoğrafı servis edildi.
İsmail Saymaz'ın ortaya çıkardığı Dilan Polat davasına ilişkin detayda savcının eşinin kedicik olduğu iddia edildi. Sözcü TV bu haberi verirken, görselde savcının eşi İrem Kökçü yerine DijitalGaste Haber Müdürü Aliye Tulum'un fotoğrafı kullanılarak altına "SAVCINI EŞİ 'KEDİCİK' Mİ?" yazıldı.

Osman Gökçek ile CHP vekilleri arasında FETÖ tartışması! Osman Gökçek ile CHP vekilleri arasında FETÖ tartışması!

Tulum'un fotoğrafı savcı Gökalp Kökçü'nün eşi İrem Kökçü olarak dolaşıma sokuldu. 

Yapılan hata ardından Gazeteci Aliye Tulum'dan açıklama geldi:

"11.01.2024 tarihinde Sözcü TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu Ana Haber Bülteninde, Polatlar (Dilan Polat ve Engin Polat) dosyasına bakan savcı Gökalp Kökçü’nün eşi İrem Kökçü’nün Adnan Oktar’ın müridi olduğu iddiasının gündeme geldiği belirtilmiştir. Bu haber yapılırken arkadaki görüntüde ise Adnan Oktar ve (İrem Kökçü’nün fotoğrafı yerine) benim fotoğrafım yan yana kullanılmış ve yine benim fotoğrafımın altına büyük ve kalın puntolarla ‘SAVCININ EŞİ “KEDİCİK” mi’ şeklinde bir yazı umuma arzedilmiştir. 

Esasen, bugün (11.01.2024 tarihinde) Haber Koordinatörü olduğum Dijitalgaste.com’da İsmail Saymaz’ın konuyla ilgili yazısını haberleştirmiş idim. Anlaşıldığına göre, Sözcü TV’de çalışan arkadaşlar, hiçbir şekilde araştırma ve inceleme yapmadan, herhangi bir teyit almaya lüzum dahi hissetmeksizin Google’da çıkan fotoğrafımı savcının eşi İrem Kökçü olarak ana haber görselinde kullanmış bulunmaktadırlar. 

Tüm Türkiye’de ve hatta yurtdışında sözü edilen haber yayınını izlemekte olan milyonların önünde fotoğrafımın başka biri imiş gibi ve üstelik KEDİCİK nitelendirmesi ile lanse edilmesi asla kabul edilemez. Böylesine dikkatsiz, teyitsiz ve kişilik haklarıma saldırı teşkil edecek şekilde yapılmış bulunan bu habere konu edilmiş olmaktan bir gazeteci olarak mesleğim adına utanç duymaktayım. 
Her türlü şikayet ve dava hakkım saklı kalmak kaydıyla, bu vahim hatanın derhal düzeltilmesini, canlı yayında duyurulmasını, Sözcü Tv’nin sosyal medya hesaplarında umuma ilanını talep ediyorum. Aksi takdirde maddi manevi tazminat davası da dahil olmak üzere her türlü yasal yola müracaat etmek zorunda kalacağım."

Editör: Nigar Topcu