31 Mart'taki yerel seçimlerin ardından belediyelerde yapılan akraba ve partili atamalarına en son CHP'li Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer'in kayınbiraderini ataması eklenmişti.

SORUN ÇÖZÜLDÜ ATAMA GERİ ALINDI

Genel Başkanı Özgür Özel, bir dizi program ve ziyaret için geldiği Adana’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada konuyla ilgili açıklama yapan CHP lideri Özgür Özel, "Bugün öğle saatlerinde atama geri alındı, yapılmamış sayıyoruz" ifadelerini kullandı.

Özel, Esenyurt Belediye Başkanı Özer'in açıklamalarını işaret ederek "Sorunun çözüldüğünü ifade etmek isterim. Belediye başkanımız bir pozisyonda o yetkinlikte kimseyi bulamadığı için kayınbiraderini atamak zorunda kaldığını söyledi. Duyar duymaz kendisini uyardık; bugün öğle saatlerinde atama geri alındı. Yapılmamış sayıyoruz. Akraba ataması gerçekleşmedi" dedi.

Diyarbakır ve Mardin arasındaki yangın faciasında bilanço ağırlaşıyor! Diyarbakır ve Mardin arasındaki yangın faciasında bilanço ağırlaşıyor!

NE OLMUŞTU?

Esenyurt Belediye Meclisi'nde yaşanan 'akraba atamaları' tartışması gündem yaratmıştı. Başkan Ahmet Özer, Esenyurt Belediyesi’ne akrabalarını atadığı iddialarına “Böyle dedikodularla uğraşmayın. Kayınbiraderim var. Kayınbiraderim olduğu için çalışmıyor. Üniversite genel sekreterliği yaptığı, hastane baş müdürlüğü yaptığı için, o alanda başka birini bulamadığım için çalışıyor. Önemli olan yaptığımız işlerdir. Adam arıyorum. Burada çalışacak adam varsa her çalışacak adamın başımın üstünde yeri var" diye cevap vermişti.


 

Editör: Gülşah Yıldız