Kars'ta korkutan deprem! AFAD'dan açıklama geldi Kars'ta korkutan deprem! AFAD'dan açıklama geldi

Türkiye, adeta genel seçim atmosferinde bir yerel seçime doğru ilerliyor. 31 Mart'a 2 aydan az bir süre kala seçmen, hangi adayın sorunları çözebileceğini sorgulamayı sürdürüyor. Hemen hemen herkesin isyanı ise ekonomiden ve hayat pahalılığından ileri geliyor. ASAL Araştırma'nın anket sonuçlarına göre, ekonomi ve hayat pahalılığı, katılımcıların yüzde 64,4'ü tarafından Türkiye'nin en önemli sorunu olarak belirlendi. Ekonomi ile birlikte işsizlik yüzde 6,3 ile ikinci sırayı aldı. Eğitim, mülteciler, adalet ve terör sorunları ise bu sıralamayı takip etti.

Türkiyenin En Büyüksorunu

Anketin diğer bir bölümünde, "Sizce bugün Türkiye'nin sorunlarını hangi siyasi parti çözer?" sorusu soruldu.

Çıkan sonuçlara göre, katılımcıların yüzde 28,5'i tercihini AK Parti'den yana kullandı. AK Parti'yi yüzde 19,2 ile CHP, yüzde 5,6 ile DEM Parti, yüzde 4,2 ile MHP ve yüzde 3,9 ile İYİ Parti izledi. Diğer partileri tercih edenlerin oranı yüzde 6,1 oldu. Fikri olmadığını belirten katılımcılar ise yüzde 9,5 oranındaydı.

Anketin dikkat çeken bir diğer sonucu ise Türkiye'nin sorunlarını hiçbir partinin çözemeyeceğini düşünen yüzde 23'lük bir katılımcı oranı oldu.

Hangi Parti Sorunu Çözer

Editör: Şevval Başçakır