Birçok kişi sanayi ve arızalarla uğraşmamak için sıfır araba almayı tercih ediyor. Uğur Çalışkan da bu düşünceyle üç ay önce bir sıfır araba aldı, ancak sevinci kısa sürdü. Aracını evinin önünden bile çıkaramaz hale geldi. İlk arızayı 150 km'de yaşadı ve hemen servise koştu. Ancak serviste kendisine "sadece bir güncelleme gerektiği" söylendi. Ne yazık ki, güncelleme de sorunu çözmedi ve araç tekrar arıza verdi.

Uğur Çalışkan 1

Çalışkan, bayiden aracının değiştirilmesini talep etti, ancak olumsuz yanıt aldı. Ne bayi ne de distribütör sorumluluğu kabul etti. En son olayda, Çalışkan ailesiyle 100-120 km hızla seyahat ederken aracın bir anda kilitlendiğini ve yolun ortasında kaldığını söyledi. Yaşadığı hayal kırıklığı ve öfke, onu yasal yollara başvurmaya itti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel 'vergide adalet' konusunda uzlaşıya vardı! Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Özgür Özel 'vergide adalet' konusunda uzlaşıya vardı!

Uğur Çalışkan 2

Show Haber'e konuşan Çalışkan, "Bir aylık araba motor arızası veriyor, kilitleniyor ve yolun ortasında kalıyor. Avrupa yakasında oturuyorum, 4 aydır Anadolu yakasına geçemiyorum korkumdan. Araç kullanılamaz halde, kapımın önünde yatıyor" dedi. Aracı aldıktan sonra bayinin ve distribütörün ilgisizliği nedeniyle Çalışkan, sonunda dava açmaya karar verdi.

Uğur Çalışkan 3

'Korkumdan Anadolu Yakasına geçemedim'

Show Haber'e konuşan Uğur Çalışkan şu sözlerle isyan etti;

Bu araba daha 1 aylık araba. Bir aylık araba motor arızası veriyor. Kilitlendi ve yolun ortasında öylece kaldı. 4 aylık bir araba 1000 km'de 5 defa arıza verir mi? Bunu soruyorum. Avrupa yakasında oturuyorum Anadolu yakasına 4 aydır geçemedim korkumdan. Aracı kullanamıyorum. Kapımda yatıyor. Ben aldığımda bir buçuk milyondu. Şu an değeri belki 1 milyon 700 bini bulmuştur. 150 km'deyken araçta sıkıntılar olmaya başladı.

Şanzımanından sesler gelmeye başladı. Bayi 'sıkıntı yok, güncelleme yapmamız gerek' dedi. Güncelleme yapıldı. Üzerine 200 300 km gittim. Bu kez de ikaz lambaları yanmaya başladı. 5 defa motor kilitledi. 950 kilometredeki bir araba bu gün motor arızası verdi. 100-120 kilometre hızla giderken kaza yapmama ramak kala araç kendini kilitledi yolun ortasında kaldı. Kendimi yolun kenarına zor attım. Araca ne bayi ne de distribütör sahip çıkmıyor. Telefonlarımıza da çıkmıyorlar. Ne yapayım ben bunu koleksiyon mu yapayım? 

Uğur Çalışkan 4

Editör: Nigar Topcu