Süper Lig'de 6 galibiyet, 6 beraberlik ve 5 yenilgiyle 24 puan toplayan Antalyaspor'da, 'çocukluk hayalim' dediği Alman ekibi Borussia Dortmund'dan teklif alarak takımdan ayrılan futbol sorumlusu Nuri Şahin'in yerine kulüp, Atilla Vehbi Konuk Tesisleri'nde düzenlenen imza töreniyle Sergen Yalçın ile resmi sözleşme imzaladı. Törene kulüp başkanı Sinan Boztepe, teknik direktör Sergen Yalçın ve kulüp yöneticileri katıldı.

Sergen Hocamızla Emek Harcayacağız

DHA'nın haberine göre, başarıyı hedefleyen bir kulüp olmak için çalışmalarının devam ettiğini belirten Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, "Başarılı hocalara ihtiyacımız vardı. Süper Lig ve dünyadaki en değerli hocalardan birini aldık. Biraz latifeyle karışık. Bu sene ligimizde şampiyon olacak takımın, üçüncü olacağını söylüyorum her zaman. Bunu da burada tekrar söylüyorum. Bana göre bu sene ligin şampiyonu üçüncü olan takım olacak. İnşallah biz de bu ligde üst sıralarda yerimizi bulup başarılı hedeflerimize doğru Sergen hocamızla beraber emek harcayacağız" ifadelerinde bulundu.

İnşallah Çok İyi Yerlere Geliriz

"Ekip olarak Antalyaspor'a gelmekten dolayı mutlu olduklarını ifade eden Sergen Yalçın, "Ekip olarak 1,5 yıldır çalışmıyoruz. Kısmet Antalya'yaymış. Hem başkanımız aradığında çok heyecanlandık. Hem kadro, hem şehir olarak hem de hedefler olarak konuştuğumuzda birbirini tamamlayan bir ikili gördük. O yüzden çok heyecanlı bir şekilde, inanarak, başarılı olacağımıza güvenerek doğru bir tercih yaptığımızı düşünüyorum. Antalyaspor ile inşallah çok iyi yerlere geliriz. Hayırlı olsun" diye konuştu.

Birkaç Maç Yapıp Değerlendireceğiz

Ligi takip ettiklerini ifade eden Yalçın, "Takımları takip ediyoruz. Oyuncuları biliyoruz. Kolay maçlar olmuyor. Ligde bütün maçlar zor. İçerde de dışarıda da maç kazanmak kolay değil. İyi hazırlanıp iyi başlangıç yapmak istiyoruz. İlk maçımız olduğu için önemli. İyi sonuç alıp yolumuza bakacağız. Hedefimiz bir an evvel takımı yukarıya çıkarmak. İyi bir kadroya sahibiz" diye konuştu. 

Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa Finali iptal edildi Fenerbahçe-Galatasaray Süper Kupa Finali iptal edildi

Transfer düşünülüp düşünülmediği sorusuna Yalçın, "Oyuncuların durumuna bakacağız, transfer yapmamız gerekirse değerlendireceğiz. Yeni geldik, 1-2 maç yapıp değerlendireceğiz" karşılığını verdi.  

Biraz Önümüzü Görelim

Hedeflerinin yukarıya çıkabildikleri kadar çıkmak olduğunu belirten Sergen Yalçın, "Antrenmana bile çıkmadan hedef koymayı doğru bulmuyorum. Hedef konuşmak için çok erken. Önümüzü biraz görelim. Sonrasında net konuşabiliriz" diye konuştu.

İmzaların ardından başkan Sinan Boztepe ve Sergen Yalçın birlikte poz verdi.

sergen-yalcın-2

Editör: Şevval Başçakır