DEM Partililerle görüşen CHP'li eski milletvekili gazeteci Barış Yarkadaş, edindiği bilgileri TV100'de paylaştı. Barış Yarkadaş'ın açıklamasına göre Selahattin Demirtaş İstanbul seçimleri için devreye girecek.

Barış Yarkadaş, Demirtaş'ın çarşamba günü mektubu yayınlayacağı ve kendi partilerine oy verilmesi çağrısı yapacağını söyledi.

Kültür hizmetlerine 4, din hizmetlerine 23.5 milyar TL harcandı Kültür hizmetlerine 4, din hizmetlerine 23.5 milyar TL harcandı

Yarkadaş'ın açıklamaları şöyle:

Selahattin Demirtaş'ın bugün konuştuğum DEM Partililerin dediğine göre bu çarşamba bir mektup yazması bekleniyor. Fakat mektubun ve kamuoyu açıklamasının içeriği konusunda da müzakereler ve tartışmalar sürüyormuş. Demirtaş'ın en çok parti içinde eleştiriye uğradığı şu. 'Sen kendini DEM Parti'nin önüne koyuyorsun'. Çok sayıda DEM Partilili ile konuştum. Anladığım kadarıyla eğer o mektup gelirse mektubun akibetini bilmiyoruz. Fakat Demirtaş'ın kendi partilerine oy verilmesi yönünde bir çağrısının olması bekleniyor. Leyla Zana, Sırrı Sakık Ahmet Türk ve Selahattin Demirtaş aslında bir anlamda ekip olarak hareket ediyor."

Editör: Aliye Tulum