Mahkeme kararına göre, Savaş Ay'ın banka hesabında bulunan paralar, mirasçıları olan ilk eşinden oğlu Ulaş Can Ay ve ikinci eşinden kızı Sanem Dolun Ay arasında eşit olarak paylaştırılacak. 

Savaş Ay, 2011 yılında vefat etmeden önce vasiyetnamesinde tüm mirasını ilk eşinden olan oğlu Ulaş Can Ay'a bırakmıştı. Ancak bu durum, ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay'ın haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle 2013 yılında mahkemeye taşındı. Sanem Dolun Ay, 'vasiyetnamenin iptali' davasını kazanarak miras hakkını elde etti.

Mahkeme, vasiyetnamenin iptal edilerek mirasın Ulaş Can Ay ve Sanem Dolun Ay arasında eşit olarak paylaşılmasına karar verdi. Böylece, uzun süren dava süreci sona ermiş oldu ve her iki taraf da mirastan eşit pay aldı.

SAVAŞ AY KİMDİR?

Gazeteci Savaş Ay, Marmara Üniversitesi İktisadi Ticari İlimler Akademisi mezunudur. Gazeteciliğe 1974 senesinde Dünya Gazetesi'nde muhabir olarak başlayan Ay; Tercüman, Vatan, Milliyet, Sabah gazetelerinde ve Akajans'ta görev almıştır.

Anayasa Mahkemesi'nden bir iptal kararı daha! Resmi Gazete'de yayımlandı Anayasa Mahkemesi'nden bir iptal kararı daha! Resmi Gazete'de yayımlandı

Savaş Ay ayrıca; ATV, TGRT, Kanal D, Kanal 6, Show TV, Flash TV, tekrar ATV, Star TV ve Kanal 1'de A Takımı adlı tartışma programını yaptı.

Gazeteci Savaş Ay, 2013 yılında gırtlak kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.
 

Editör: Nigar Topcu