Eski futbolcu ve yorumcu Rıdvan Dilmen, katıldığı bir programda Suudi Arabistan'da oynanması planlanan sonrasında ertelenen maç hakkında açıklamalarda bulundu.

Rıdvan Dilmen'in açıklamaları şu şekilde:

"İlk anlaşma şöyle 'Türk Bayrağı' diyorlar, imza atılıyor. 'İstiklal Marşı' diyorlar, imza atılıyor ama Suudiler, 'bizim marşımızı da verelim' diyorlar. 

Geçen hafta maalesef şehitlerimiz olunca federasyon yetkilileri, 'Anma yapacağız' diyorlar. 'Tamam' diyorlar, onu da ekliyorlar sözleşmeye. 

Mehmet Büyükekşi, "En büyük sıkıntımız" diyerek açıkladı! Mehmet Büyükekşi, "En büyük sıkıntımız" diyerek açıkladı!

Galatasaray'ın formasında Atatürk'ün imzası var, Fenerbahçemizin de formasında göğsünde Atatürk var. Ekim ayında buna da okey deyip imza atıyorlar. Bu formayla oynamada problem yok. 

Sonra 26'sında Fenerbahçe müracaat ediyor. Diyor ki; 'Yurtta sulh, cihanda sulh' pankartıyla sahaya çıkmak istiyoruz. İki; ısınmada 'Atatürk tişörtü giyeceğiz ve arkasında da Yurtta sulh cihanda sulh' olacak diyor. 

Galatasaray, haklı olarak 'biz de yapalım' diyor. Hemen 'Ne mutlu Türküm diyene' diye pankart bastırıyorlar. 

Bu kriz maçtan 3 gün önce başlıyor. Bu kadar şeyi kabul etmiş Suudilerin bunu kabul etmemesi bana ilginç geldi, etmek zorundasınız. Atatürk'ün pazarlığı olmaz orada. Bu formalarla oynanacaktı maç..."

NE OLMUŞTU?

Fenerbahçe ile Galatasaray'ın Suudi Arabistan'da karşılaşacağı Süper Kupa karşılaşmasında iki takımın da sahaya pankartlarla çıkma isteği ve Atatürk tişörtleriyle ısınma talepleri, Suudiler tarafından reddedilmesinin ardından iki kulüp karşılaşmaya çıkmayı reddetmişlerdi.

Editör: Amine Ebrar