Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ağustos ayı içerisinde Türkiye'ye ziyaret yapması beklenen ancak bu kararından vazgeçen Vladimir Putin ile Rusya'da görüşecek.

8 EYLÜL'DE GİDEBİLİR

Bloomberg haberinde, “Erdoğan’ın Karadeniz Tahıl Girişimi’ni canlandırmak üzere önümüzdeki hafta Rusya’da Putin ile görüşmesi bekleniyor… Erdoğan, 8 Eylül’de Rusya’ya gidebilir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen hafta Macaristan dönüşünde yaptığı açıklamada, eylülde "fırsat bulunursa" Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yüz yüze görüşebileceğini ve yakında Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Rusya'ya gidebileceğini ifade etmişti. 

AKP SÖZCÜSÜ ÖMER ÇELİK AÇIKLAMIŞTI

Diğer yandan AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Erdoğan’ın Rusya ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, AKP MKYK toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın Soçi ziyareti olacak. Soçi ziyaretinde tahıl anlaşmasında yeni aşama olabilir” dedi.

KREMLİN: YAKINDA GÖRÜŞME GERÇEKLEŞEBİLİR

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov da Peskov, Putin ile Erdoğan arasındaki görüşmenin yakında gerçekleşeceğini ve bu konuda bilgilendirme yapılacağını bildirdi.

Editör: Şevval Başçakır