CHP Genel Başkanı Özgür Özel, hukukçu ve yazar Muammer Aksoy'un katledilişinin 34. yıldönümü nedeniyle Ankara'da gerçekleştirilen törende gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Özgür Özel'e, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, kendisi hakkında yaptığı açıklamalar soruldu. Özel, Akşener'in Eskişehir'de yaptığı konuşmayı değerlendirerek, "Ben gerçekten Akşener'in konuşmasına çok şaşırdım. İki ihtimal var. İhtimallerden bir tanesi Sayın Genel Başkanı ciddi şekilde yanıltılmış, ikincisi de Sayın Genel Başkan bizimle kavga etmek istiyor. Ben Sayın Genel Başkan'la kavga etmeyeceğim, bunun kimseye faydası yok. Muhalefete muhalefet etmek gibi bir derdimiz yok. Eskişehir konuşmamda bahsettiğim mevzu şu: Benim bahsettiğim aday şu an AK Parti'nin adayı. İYİ Parti'den milletvekili seçilen kişi, Millet İttifakı'nın oylarıyla milletvekili seçilen kişi bir siyasi yankesicilikle, siyasi dolandırıcılıkla ve Recep Tayyip Erdoğan'a muhalefet etmek üzere Eskişehirlilerden oy istedi ve gitti AK Parti'ye katıldı" şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan emekliler hakkında konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan emekliler hakkında konuştu

İYİ Parti Adaylarına Niye Laf Edeyim, İyi İnsanlar

Özel, Akşener'in iddialarına karşı şu ifadeleri kullandı: "Ben 'Geçmişte birlikte olduklarımızı bugün saray birtakım imkanlar yaratarak karşımıza çıkarıyor' derken, Eskişehir'deki AK Parti adayını kastettim. Benim ne Kemal Bey'e sormaya ihtiyacım var ne de başkasına. Ben Meral Hanım'ın da partisinin de bahsettiği konulardaki namusuna, dirayetine kefilim. Mesele benim için bir yanlış anlaşılmanın düzeltilmesi boyutundadır. İYİ Parti'den seçilip AK Parti'ye geçen milli irade hırsızına laf ediyorum. Yoksa İYİ Parti adaylarına niye laf edeyim, iyi insanlar."

Editör: Şevval Başçakır