CHP Grup Başkanı Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yerel seçimler için "İstanbul için yola çıkıyorum" açıklamasını ve parti içindeki değişim tartışmalarına atıfta bulunmasını değerlendirdi. Özel, bu kararı önemli ve değerli bulduğunu ifade ederek, İmamoğlu'nun kararının İstanbul ve Türkiye için iyi olacağını düşündüğünü dile getirdi.

İmamoğlu, CHP'de değişim ve dönüşüm sürecinin liderliğini yaparak partinin yenilenmesini ve yeni bir siyasi parti mimarisiyle geleceğe ulaşmasını sağlaması gerektiğini söylemişti. Bu konuya değinen İmamoğlu, Özgür Özel gibi CHP'nin tarihini bilen ve geçmişi temiz olan isimlerin bulunduğunu belirtmişti.

Özel ise İmamoğlu'nun bu yorumunu "hak teslimi" olarak nitelendirdi ve teşekkür etti. Kendisi adına değil, parti tarihini bilen ve geçmişi temiz olan diğer arkadaşları adına da bir hak teslimi olarak gördüğünü ifade eden Özel, İmamoğlu'nun kararının hem İstanbulluları hem de tüm partilileri memnun ettiğini ve İstanbul'a ve Türkiye'ye iyi geleceğini düşündüğünü söyledi.

BirGün'e konuşan Özel, "Ekrem Bey’in vermiş olduğu kararı önemli ve değerli buluyorum. Bu karar en çok İstanbulluları ve hepimizi memnun etmiştir. Bu kararın İstanbul’a ve Türkiye’ye iyi geleceğini düşünüyorum" dedi.

İmamoğlu, CHP'deki değişim tartışmalarına ilişkin bir soru üzerine, "Sayın Genel Başkan'ın değişim ve dönüşüm sürecinin liderliğini yaparak partimizin tüm kadrolarıyla, yenilenmesiyle yeni bir siyasi parti mimarisiyle geleceği coşkulu bir şekilde ulaşmasını sağlayıcı bir süreci hazırlaması gerektiğini düşünüyorum. Bunlar zaman içersinde konuşulur. CHP’nin tarihi bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlardan birisi, ismi geçtiği için söylüyorum Özgür Özel’dir" yanıtını vermişti.

İmamoğlu'nun yorumunu "hak teslimi" olarak nitelendirerek teşekkür eden Özel, şunları söyledi:

"Ekrem Bey’in vermiş olduğu kararı önemli ve değerli buluyorum. Bu karar en çok İstanbulluları ve hepimizi memnun etmiştir. Bu kararın İstanbul’a ve Türkiye’ye iyi geleceğini düşünüyorum. Sorulan bir soru üzerine ‘CHP’nin tarihini bilen, geçmişi tertemiz evlatları vardır. Bunlardan birisi Özgür Özel’dir’ ifadelerini de sadece kendi adıma değil parti tarihini bilen geçmişi temiz bütün arkadaşlarımız adına bir hak teslimi olarak görüyorum, değerli buluyorum, kendisine teşekkür ediyorum."

Editör: Nigar Topcu