Devlet erkanı Anıtkabir'de: 23 Nisan törenine katılan tek genel başkan Özgür Özel oldu Devlet erkanı Anıtkabir'de: 23 Nisan törenine katılan tek genel başkan Özgür Özel oldu

Seçim öncesinde emekliler, hem iktidar hem de muhalefetin gündemine oturdu. AK Parti, emekliler için düzenleme hazırlığı başlatma kararı aldı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise seçim öncesinde emekliye seyyanen zam yapılması için Meclis'in açılmasını talep etti. Özel, "Hemen şimdi zammı yapalım. 120 milletvekili teklif ederse iş tamamdır. Bana işareti versin; hemen 120 imzayı veririm." açıklamasını yaptı.

AK PARTİ'NİN EMEKLİ ÇALIŞMALARI

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, emeklilere yönelik yürütülen bir çalışma olduğunu ifade etti. Beklentilerin farkında olduklarını vurgulayan Şahin, parti olarak emeklilerin ihtiyaçlarını ve taleplerini dikkate alarak çözüm odaklı adımlar attıklarını dile getirdi. "Bu mesele ile ilgili de çalışmalar var. Çalışmalar olgunlaşınca sayın Cumhurbaşkanımız kamuoyu ile paylaşacaktır." dedi. Emeklilere özel bir kartın çıkarılacağı söylentileri de devam ediyor.

ÖZGÜR ÖZEL'DEN ERDOĞAN'A ÇAĞRI

Özgür Özel, "Seçim öncesi emeklilerle ilgili bir girişim olabilir mi?" sorusuna Erdoğan'ı seçim öncesi seyyanen zam için Meclis'i açmaya çağırdı.  Sözcü yazarı İsmail Saymaz'a konuşan Özgür Özel, seçim kaygısıyla yapıldığını iddia ettiği emeklilere yönelik hazırlıkları eleştirdi.

Saymaz, Özgür Özel'in emekliler için yaptığı çağrıyı kaleme aldığı yazısına taşıdı;

"Ama seyyanen zam yapacaksa, ona şu çağrıda bulunuyorum: Yedişer bin TL zam yapmaya varsa, son hafta demeyelim. Meclisi açalım zammı yapalım. Sonraya bırakmasın. "Zam yapacağım" deyip sonraya bırakırsa bir dahaki seçime kadar yapmaz. Gel, zammı şimdi yapalım. 120 milletvekili teklif edince oluyor. Bana işareti versin; hemen 120 imzayı veririm. Gelecek hafta Meclis'i açalım emekliye zammı yapalım. Samimiyse meclisi açmayı teklif ediyorum."

Editör: Mert Kaan Taş