Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin haftalık grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP'ye yönelik DEM Parti eleştirilerine tepki gösteren Özel, "Tek cümleleri var. DEM... DEM... DEM... Aynı masada oturur, şakalaşırlar, kameralar önünde sahtekarlığa başlarlar. Arkada canciğer kuzu sarma burada sahtekar." ifadelerini kullandı.

Özel'in konuya ilişkin açıklamaları şu şekilde:

Bu sabah Devlet Bahçeli, dün akşam Recep Tayyip Erdoğan yarın bir diğeri bir tane cümleleri var üç harften ibaret DEM DEM DEM. DEM diyerek seçim kazanmanın, enflasyonu unutturmanın, zamları gizlemenin, açlığa sefalete katlanın demenin hesabındalar. Geçen seçimde tehlike büyük gelirlerse bayrağı indirecekler ezanı dindirecekler, vatanı böldürecekler oyu sen ver bana güven. Verdiği oyu 18 liralık mazotu 42 lira yaptılar.

Ne bayrak iner, o bayrağı dalgalandıran Mehmetçiği de savunan biziz, o ezanı okuyan müezzinin hakkını da savunan biziz, bu vatanın başına bir şey gelecek olursa bedelli askerliğe kaçmayıp cepheye koşacak olanlar yine biziz. Ama bir yandan Recep Tayyip bu hamaseti yaparken Devlet Bahçeli ile birlikte promtera yazmışlar DEM DEM DEM demek dışında bir çare görmüyor, gündemi unutturmak için. DEM demişken şunu da söyleyelim, her siyasi parti ile ne kadar ilişkimiz varsa DEM ile o kadar ilişkimiz var. Geçen seçimi şununla kazanmaya çalıştılar, yalan videolar yaptılar. "Bunlar DEM ile yok bir sürü terör örgütünün adıyla gizli görüşüyorlar." yok kardeşim dedim gizli görüşme, göz önünde görüşme, randevu istediler verdik görüştük.

Bursa'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı Bursa'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı

Birlikte DEM DEM ise içtiğimiz bir bardak demli çaylarını içtik, geldiler bir bardak demli çayımızı içtiler. DEM DEM diye arkada odada DEM'in Meclis İdari Amiri ile DEM'in meclis başkanvekili ile oturup aynı masada yemek yerler, sohbet ederler, şakalaşırlar, birbirleriyle ilişki kurarlar, kamera önüne çıkınca sahtekarlığa başlarlar. Arkada can ciğer kuzu sarma burada sahtekar. Milletimize söylüyorum Özgür Özel'in ve CHP'nin DEM ile olan ilişkisi kamera önünde ne ise arkada da odur. Arkada can ciğer olup ön tarafta sahtekarlık yapanlara göre bu dürüst tavrımızı milletimizin takdirine sunuyorum.

Editör: Nigar Topcu