Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'un 'suya yüzde elli indirim' vaadine yanıt Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'un 'suya yüzde elli indirim' vaadine yanıt

Sosyal medyada ekonominin seyri ve gelişmelerine ilişkin değerlendirmeleriyle bilinen Prof. Dr. Özgür Demirtaş, bu sefer takipçilerini dolandırıcılara karşı uyardı. Demirtaş'ın görüntüsünün yer aldığı sahte bir videoyu paylaşan bir takipçisi, "Hocam sizin sesinizi yapay zeka ile seslendirip ve ağzını yapay zeka ile değiştirip siz konuşmuşsunuz gibi milleti dolandırmaya çalışan bazı dolandırıcılar var, paylaşırsanız sevinirim" yazdı.

Takipçisinin uyarısının ardından Demirtaş, "Sevgili arkadaşlar sakın böyle şeylere kanmayın. Hepsi dolandırıcılık. Güvenilirliğimi kullanıyorlar. Benim görüntüm üzerine yapay zeka ile ses ekliyorlar. Direkt şikayet edin. Üstüne tıklamayın." açıklamasında bulundu.

Sahte videoda Demirtaş'a "Merhabalar, 3 haftada 4 araba aldım ve borçlarımı ödedim. Bunun için günde 25 dakikadan fazla çalışmadım. Sabah otomatik ticaret programını açıyorum ve gün boyu işlem görüyor. İşlemlere katılıyor ve akşamları kartıma para geliyor. Kimse bu kadar para kazanmayı reddetmez." ifadeleri kullandırılıyor.
 

Editör: Şevval Başçakır