Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin okullarda beyaz önlük giymesini sağlayacak bir uygulamanın yakında hayata geçirileceğini duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, öğretmenlerin mesleki temsil ve öğrencilere örnek olma amacıyla beyaz önlük giymeye teşvik edileceği belirtildi.

2023-2024 eğitim öğretim yılına ilişkin olarak, Millî Eğitim Bakanlığı illere bir yazı gönderdi.

Bakanlık tarafından yapılan bu açıklamada öğretmenlerin, mesleki temsil ve öğrencilere model olma amaçları doğrultusunda beyaz önlük giymelerinin teşvik edileceği vurgulandı.

Ayrıca, yeni göreve başlayan öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere özellikle barınma gibi tedbirlerin alınacağı belirtildi.

Öğretmenlerin okulda Beyaz Önlük giymeleri konusunda valiliklerin gerekeni yapmasını isteyen Bakan Tekin, “Bir başka husus öğretmenler odası toplantılarında da dile getirilen öğretmen arkadaşlarımızın okullarda, bir eğitimciye, bir öğretmene yakışır şekilde giyinmesi açısından beyaz önlük uygulamasının yine valiliklerimizce tespit edilmesini arzu ediyoruz, bunu da genelgemizde zikrettik." ifadelerini kullandı.

Editör: Batuhan Yavuz