Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin final yapmasıyla ATV ekranlarında Alan isimli yarışma programını sunmaya başlayan Oktay Kaynarca, Kurtlar Vadisi'ndeki Süleyman Çakır karakteriyle büyük bir iz bırakmıştı. Bu performansından sonra "İlk Aşkım", "Kuzey Rüzgarı", "Adanalı" ve "Ustura Kemal" gibi birçok dizide başrol oynayan Kaynarca, son olarak Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz'da Hızır Çakırbeyli rolüyle tekrar büyük beğeni topladı.

A Para kanalında yayımlanan Biz Bize programına konuk olan Kaynarca'ya, "Süleyman Çakır mı yoksa Hızır Çakırbeyli mi?" sorusu yöneltildi. Kaynarca, tercihini Hızır Çakırbeyli'den yana kullanarak şu açıklamayı yaptı:

"Çünkü Hızır daha insan ve daha olgun. Her şeye hakim ve daha keyifli... Açılımı ve yelpazesi daha geniş bir adam. O yüzden itiraf etmek gerekirse Süleyman Çakır'ı oynamak kolay ama Hızır Çakırbeyli karakterini bütün notalarına basarak oynamak hem daha önemli hem de daha zor. O yüzden Hızır Çakırbeyli hoşuma gidiyor."

İddianame tamamlandı! Dilan-Engin Polat çifti için rekor hapis istemi İddianame tamamlandı! Dilan-Engin Polat çifti için rekor hapis istemi

Son olarak Oktay Kaynarca, katıldığı Biz Bize programında yaptığı açıklamayla yine dikkatleri üzerine çekti.Zaman zaman yaptığı açıklamalarla adından söz ettiren Oktay Kaynarca, "Ben şehir milliyetçiliğini sevmem. Ülke milliyetçiliğini severim. Ben Türkiyeliyim. Memleketimle gurur duyuyorum. Baba topraklarımız burası. Türkiye milliyetçisiyim. Bunu bile yanlış anlayarak tepki gösterenler oluyor" dedi. Ünlü ismin sözleri kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Kaynarca'nın sözleri sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü.

Gündem olunca tekrar açıklama yaptı
Kaynarca, sosyal medyada gündem olmasının ardından X hesabından bir açıklama yayımladı. Kaynarca, bu sefer de “Türkiyeli Türk” olduğunu belirtti.

Oktay Kaynarca, şu ifadeleri kullandı:

“Görüyorum ki geçmişte yaptığım bir röportajdaki “ben Türkiyeliyim” sözüm eğrilip bükülüp tuhaf yerlere çekilmeye çalışılmakta. Bizim memleket vatan sevdamızı sorgulamak kimsenin haddi değildir. Türkiyelim demek bana göre ben bu mekleketin çocuğum demektir.Batısı doğusu kuzeyi güneyi bana göre birdir ve bayrağımın dalgalandığı her yer memleketimdir. Herkes Türk olmak zorunda değildir ama ben bir TÜRK olarak bu topraklarda yaşan herkesi Türkiyelim dedirtmek adına Türkiyeli bir Türküm !!!!”

Editör: Aliye Tulum