Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, gerçekleştirdiği İzmir programında Vali Süleyman Elban'ı makamında ziyaret etti.

Basına kapalı yapılan ziyaretten sonra Göktaş, Buca ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi'nde gerçekleştirilen Sosyal Dayanışma Merkezi'nin (SODAM) açılış törenine katıldı.

3 sendikadan ortak 'asgari ücret' açıklaması! 10 maddelik ortak bildiri 3 sendikadan ortak 'asgari ücret' açıklaması! 10 maddelik ortak bildiri

Göktaş, törende yaptığı konuşmada sosyal politikaları ihtiyaçlara göre tüm toplumu kapsayacak şekilde her geçen gün zenginleştirdiklerini ifade etti.

''TEMMUZ AYI YAŞLI VE ENGELLİ AYLIKLARI HESAPLARA AKTARILIYOR''

Engelli ve yaşlı kişilere yönelik sosyal yardım programlarını geliştirdiklerini ifade eden Göktaş, temmuz ayında yaşlı ve engelli aylıklarının da hesaplara yatırılmaya başlandığını söyledi.

Bakan Göktaş, "Bu kapsamda 2,7 milyar lira yaşlı, 2,1 milyar lira engelli aylıkları olmak üzere toplam 4,8 milyar lira tutarındaki aylıkları hak sahiplerinin hesaplarına yatırıyoruz. Vatandaşlarımızın herhangi bir hak kaybı yaşamaması için temmuz ayı farklarını da ağustos ayı dönem ödemesiyle birlikte hesaplara aktaracağız. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın toplumsal hayata tam ve eksiksiz katılımları için bağımsız bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda yanlarında olmaya gayret ediyoruz. Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Editör: Gülşah Yıldız