Türkiye Futbol Federasyonu, Galatasaray ve Fenerbahçe, Turkcell Süper Kupa maçının organizasyondaki bazı aksaklıklar nedeniyle ortak kararla ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın Atatürk hassasiyeti nedeniyle oynanmayan karşılaşma hem ülkemizde hem de dış basında oldukça tartışıldı.

Suudi yetkililerin Atatürk tişörtünün yanı sıra İstiklal Marşı'nı kabul etmediği iddiaları ise Türk spor yorumcuları tarafından değerlendirildi.

Eski hakem ve yorumcu Ahmet Çakar, attığı bir tweet'le kulüplere yüklendi.

Ahmet Çakar, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi beyler benden daha Atatürkçünüz yok. Ancak bir de gerçekler var futbolun kuralları var. Maçlarda giyinilecek formalarla alakalı FIFA'nın kuralları net. En az 15 gün önceden hangi takımın ne giyeceği bildirilmek zorunda. Maçta ne giyinilip ne giyinilmeyeceğine Suud-i Arabistan değil FIFA karar veriyor. Son gün 'Ben bunu değil şunu giyineceğim.' diyemezsin FIFA bunu kabul etmez. Maçtan önce Atatürk neden bu arkadaşların aklına gelmemiş? En önemli kural: Oyun sırasında kural değiştirilmez."

HaberTürk yazarı Nihal Bengisu Karaca da, Ahmet Çakar'ın yazısını alıntılayarak, "Olay bu." dedi.

Karaca, sözlerinin devamında şu cümleleri kullandı:

Bakan Yerlikaya canlı yayında ilk kez açıkladı! Erdoğan bakanlık haberini böyle vermiş Bakan Yerlikaya canlı yayında ilk kez açıkladı! Erdoğan bakanlık haberini böyle vermiş

"Berbat bir ülkeye iyi para var diye gönüllü top oynamaya gittiler. Ama orada bile kurallar vardı . Şımarıklıklarına karşılık bulamayınca hakir gördüğümüz Suud’a mı yenik düşeceğiz diye durumu avantaja çevirmek için Atatürk istismarına giriştiler. Öyle sağlam gürültü çıkardılar ki birçok siyasetçi, hatta Ak Parti'li bazı siyasetçiler de 'oyun büyük yeğen' kafasına girip kulüplerin kahramanlık devşirme oyununu yedi. Bu aptal vodvilde herkes rolünü oynayıp 'başardı'. Neyi başardı? İşte orası bir gizem."

Editör: Batuhan Yavuz