Marmara Denizi’nde son 24 saatte meydana gelen 3,2 ve 3,4 ve 3,6 büyüklüğündeki depremler korkuttu. Peş peşe yaşanan bu depremler olası büyük İstanbul depremini yeniden gündeme getirirken, gözler uzman isimlere çevrildi.

Söz konusu depremleri değerlendiren Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremlerin fayların doğal hareketleri olduğunu kaydetti. "Marmara Körfezi'nde yaşanan depremler 4'ten küçük olduğu için hiç ciddiye almıyorum" ifadelerini kullanan Görür, Marmara'da hali hazırda bir deprem beklendiği uyarısını da yineledi.

Naci Görür'den Çanakkale'deki depreme ilişkin kritik açıklama! Naci Görür'den Çanakkale'deki depreme ilişkin kritik açıklama!

Naci Görür katıldığı programda "Marmara Körfezi'nde yaşanan depremler 4'ten küçük olduğu için hiç ciddiye almıyorum. Bunlar her yerde ve her zaman olabilecek depremler. Fay dediğimiz şey ölü olmadığına göre nefes alıyor. Ben uyusam, hiç hareket etmesem kalbimi yine de duyarsınız. Korkacak mısın benden? O yüzden bu depremleri hiçbir şekilde ciddiye almayın. Ama Marmara'da hali hazırda bir deprem bekliyoruz. Orada canlı bir fay var. Bu yaşanan depremler de canlı olduğunu gösterir." ifadelerini kullandı.

Editör: Aliye Tulum