Süleyman Soylu, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenlerin sayısının 14 Nisan itibarıyla 50 bin 500'e yükseldiğini açıklamıştı.

80 Bin Ölüm Gizleniyor Mu?

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'un canlı yayındaki iddiası dikkat çekici. 6 Şubat depremiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, resmi olarak açıklanan sayının aksine, gizlenen 80 bin ölüm verisini paylaşarak, 6 Şubat depremlerinde toplamda 130 bin vatandaşın hayatını kaybettiğini ifade etti.

Piyasalarda yükseliş sürüyor: Dolar ve Euro yine rekor kırdı! Piyasalarda yükseliş sürüyor: Dolar ve Euro yine rekor kırdı!

6 Şubat Depremiyle Alakalı Değil

Medyada bomba etkisi yaratan açıklamanın ardından, programın sunucusu Candaş Tolga Işık'tan açıklama geldi. Işık açıklamasında, ''Bu arada çok soruldu, yayından sonra Murat Kurum'a "Depremlerde 130 bin kişi öldü" cümlesini tekrar sordum. "Bu sayının 6 Şubat depremiyle alakalı değil Türkiye Cumhuriyeti tarihinde depremden ölenlerin yaklaşık olarak toplam sayısı olarak ifade ettiğini söyledi.''  ifadelerine yer verdi.

Editör: Şevval Başçakır