Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: Allah herkese böyle bir rakip versin Ekrem İmamoğlu'ndan Murat Kurum'a: Allah herkese böyle bir rakip versin

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni'nde Tuzla Piyade Okulu'ndaki bazı teğmenler yakalarına Atatürk fotoğrafı takmayı reddetmiş ve bazı teğmenler ise onlara tepki göstermişti.

Yakalarına Atatürk fotoğrafı takmayı reddedenler ve onlara tepki gösteren teğmenler hakkında soruşturma başlatılmıştı.

TSK'DEN İHRAÇ EDİLDİLER

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Tuzla Piyade Okulu'nda 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni'nde yaşanan olayla ilgili kararı açıkladı. Karara göre olaya karışan 7 personelin Silahlı Kuvvetler ile ilişiği kesildi.

MSB'den yapılan açıklama şu şekilde:

"Cumhuriyetimizin kurucusu ve Ebedî Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ebediyete irtihalinin 85'inci yıl dönümünde Piyade Okul Komutanlığında meydana gelen hadiseye ilişkin başlatılan idari soruşturma kapsamında, olaya karışan ve Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen personel hakkında Kara Kuvvetleri Yüksek Disiplin Kurulu tarafından; Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu ve Türk Silahlı Kuvvetleri Yüksek Disiplin Kurulları Yönetmeliği amir hükümleri ile diğer mezkûr mevzuat gereğince 'Silahlı Kuvvetlerden Ayırma' kararı verilmiştir. Hadiseye ilişkin adli süreçten elde edilecek belge ve bilgilere göre diğer süreçler işletilecektir.

Önceliği müesses disiplini muhafaza etmek olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizde; temel değerlerini sarsacak, disipline aykırı ve askerî hiyerarşiyi bozan, bozabilecek hiçbir kişi, olay ve duruma müsamaha gösterilmeyeceğinden en ufak bir şüphe duyulmamalıdır."

Editör: Amine Ebrar