Milli Piyango'nun 400 milyonluk yılbaşı çekilişinin ardından vatandaşların aldığı çeyrek, yarım ve tam biletlere ilişkin sonuçlar belli oldu.

400 milyonluk büyük ikramiye, Milli Piyango Online üzerinden satın alınan 3-5-5-0-0-5-4 numaralı bir bilete isabet etti.

Asker eğlencesi adı altında havaya ateş açan 20 yaşındaki şahıs gözaltında Asker eğlencesi adı altında havaya ateş açan 20 yaşındaki şahıs gözaltında

Çekilişin ardından 400 milyon TL'lik büyük ikramiyenin kazananının Kolombiya'da yaşayan birisi olduğu iddia edilmişti.

MİLLİ PİYANGO'DAN AÇIKLAMA GELDİ

Milli Piyango büyük ikramiyesinin Kolombiya'dan alınan bir bilete isabet ettiği iddiasında ilişkin Sisal Şans'tan açıklama geldi.

Milli Piyango'nun sitesinden yapılan açıklamada, "Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinde 400 milyon TL'lik büyük ikramiye Milli Piyango Online üzerinden alınan bir tam bilete isabet etmiştir. Büyük ikramiyeyi kazann talihli İstanbul'da ikamet etmekte olup, 1969 doğumlu erkek bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıdır. Kişisel Verileri Koruma Kanunu uyarınca talihlinin rızası olmadan kendisiyle alakalı daha falza bilgiye yer verilmemekte olup, "İkramiyenin Kolombiya'ya çıktığı" iddiası tamamıyla asılsız ve gerçek dışıdır." ifadeleri kullanıldı.

Editör: Amine Ebrar