Meteoroloji Genel Müdürlüğü, günlük hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Rapora göre; ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Akdeniz, İç Anadolu (Çankırı, Sivas ve Kırıkkale hariç), Güneydoğu Anadolu (Siirt hariç) ile Muğla, Tokat, Tunceli, Bingöl, Muş, Elazığ ve Malatya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor.


HAVA SICAKLIĞI
MGM verilerine göre ülke genelinde sıcaklığın artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.


RÜZGAR
Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI
Antalya'nın doğusu ile Mersin'in batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım, yerel küçük çaplı dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI
Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.


MGM 5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

9 ŞUBAT 2024 CUMA GÜNÜ

Mgm 9 Şubat Hava Durumu
10 ŞUBAT 2024 CUMARTESİ GÜNÜ

Mgm 10 Şubathava Durumu
11 ŞUBAT 2024 PAZAR GÜNÜ

Bursa'da depremde panikle balkondan atlayan 1 kişi hayatını kaybetti Bursa'da depremde panikle balkondan atlayan 1 kişi hayatını kaybetti

Mgm 11 Şubat Hava Durumu
12 ŞUBAT 2024 PAZARTESİ GÜNÜ

Mgm 12 Şubat Hava Durumu
13 ŞUBAT 2024 SALI GÜNÜ

Mgm 13 Şubat Hava Durumu

Editör: Nigar Topcu