Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son hava durumu tahminlerine göre, ülke genelinde parçalı yer yer çok bulutlu hava bekleniyor. Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Elazığ, Van ve Hakkari çevrelerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor. 

Marmara ve Ege kıyılarında kuzey yönlerden, Batı Akdeniz ile İç Anadolu'nun güneybatısında ise güney yönlerden kuvvetli rüzgar (40-70 km/saat) bekleniyor. Kuvvetli rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

HAVA SICAKLIĞI

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken, güney kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer bölgelerde ise mevsim normallerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Meteorolojiden ayrıca toz taşınımı uyarısı da yapıldı. Güney, iç ve doğu kesimlerde toz taşınımı görüleceği tahmin edildiğinden, bu durumun yaratabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği belirtildi. Toz taşınımı, hava kalitesini düşürebileceği için solunum yolu rahatsızlığı olan kişilerin özellikle dikkatli olması gerekiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan servet eşitsizliği vurgusu: En yüksek seviyeye çıktı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan servet eşitsizliği vurgusu: En yüksek seviyeye çıktı

MGM 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

10 MAYIS 2024 CUMA GÜNÜ

5 Günlüük Hava Durumu 1

11 MAYIS 2024 CUMARTESİ GÜNÜ5 Günlük Hava Durumu 2

12 MAYIS 2024 PAZAR GÜNÜ

Beş Günlük Hava Durumu 3

13 MAYIS 2024 PAZARTESİ GÜNÜ

Beş Günlük Hava Durumu 4

14 MAYIS 2024 SALI GÜNÜ

5 Günlük Hava Durumu 5

Editör: Nigar Topcu