Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük hava durumu tahmin raporuna göre; ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenmektedir. Marmara, Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgeleri ile Ege'nin kuzeyi, Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, İç Anadolu'nun doğu kesimleri ile Eskişehir çevresinde yağışlı bir hava beklenmektedir. Kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması tahmin edilmektedir. Doğu Karadeniz kıyı illeri ile Hakkari, Şırnak, Siirt ve Van'ın güney çevrelerinde ise yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Kuvvetli Yağış Uyarısı

Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli yağmur, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde; Siirt, Şırnak ve Hakkari ile Van'ın güney çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve yoğun kar şeklinde yağış beklendiğinden, olumsuz etkiler (ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı vb.) yaşanabileceği için dikkatli ve tedbirli olunması önemlidir.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı

Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta Karadeniz kıyılarında kuzeybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esen rüzgar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önemlidir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, KAAN üzerinden muhalefete yüklendi Cumhurbaşkanı Erdoğan, KAAN üzerinden muhalefete yüklendi

İstanbul'da Kar Yağışı

İBB Afet İşleri Dairesi Başkanlığı AKOM verilerine göre, İstanbul'da hafta sonu Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkili olması beklenmektedir. Bugün (cumartesi) yağmur şeklinde görülecek yağışların yarın (pazar) karla karışık yağmur, akşam saatlerinden itibaren de kar şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir. Pazartesi günü öğle saatlerine kadar ise yerel kuvvetli kar yağışı geçişlerinin yaşanabileceği öngörülmektedir.

Editör: Şevval Başçakır