Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yeni yılın ilk günü olan 1 Ocak 2024 tarihi için hava durumu raporunu açıkladı.

Yeni verilere göre, Türkiye'nin iç ve batı kesimleri parçalı, yer yer çok bulutlu bir hava alacak. Marmara'nın batısı, Güney ve Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Konya, Kırşehir ve Mersin'in batısında aralıklı sağanak yağışlar bekleniyor. Diğer bölgeler ise az bulutlu ve açık bir havaya sahip olacak gibi görünüyor.

Gece saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olarak şiddetli yağışlar görülebilir. Sabah ve gece saatlerinde ise bazı bölgelerde pus ve sis oluşumu bekleniyor. 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli Yağış Bekleniyor

Yağışların gece saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel su baskını ulaşımda aksamalar gibi) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.

Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a yanıt geldi: Sıkıştıkça krediye başvurmuşsun! Mansur Yavaş'tan Turgut Altınok'a yanıt geldi: Sıkıştıkça krediye başvurmuşsun!

Marmara Bölgesi

Parçalı yer yer çok bulutlu, Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı ilçelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Ege Bölgesi

Parçalı bulutlu ve çok bulutlu, İzmir, Aydın, Muğla ve Denizli çevrelerinin sabah saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Akdeniz Bölgesi

Parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri ile Mersin'in batı ilçelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden sonra Antalya'nın doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesi

Parçalı bulutlu, gece saatlerinden sonra Konya ve Kırşehir çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Batı Karadeniz Bölgesi

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.Sabah ve gece saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer yoğun olmak üzere pus ve sis bekleniyor.

Editör: Şevval Başçakır