Murat Kurum'dan anket mesajı: Geriden gelip 2 puan öne geçtik Murat Kurum'dan anket mesajı: Geriden gelip 2 puan öne geçtik

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, cezaevindeki TİP Hatay Milletvekili Can Atalay ile ilgili ikinci hak ihlali kararının "hukuki değeri olmadığına ve uyulmamasına" karar verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, sosyal medya hesabından bu akşam yayınladığı şu mesajla karara tepki gösterdi:

"İktidarın ülkemizde sebep olduğu anayasal demokrasi yoksunluğu, Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin Anayasa Mahkemesinin Can Atalay kararını reddetmesiyle birlikte bir anayasal devlet krizine dönüşmüştü. Bugün tekraren Anayasa Mahkemesi kararının tanınmamasının ilanıyla görüyoruz ki; bu krizi çözmekle yetkili olan ve çözeceğini beyan eden Sayın Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı görevini yerine getirmesi bile bir kriz hâline gelmiş... Yani artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nde; Hukuk devleti niteliğini korumak için yetki kullanımı yasak! Ama her türlü krizi çıkartmak serbest! Anayasa Mahkemesinin anayasayı uygulatması yasak! Ama Yargıtay 3. Ceza Dairesinin anayasayı çiğnemesi serbest! Yargı mensupları için Ak Parti'liye dokunmak yasak! Ama iktidarın hedef gösterdiği herkesi tutuklamak serbest! Ezcümle; hukuk yasak, gayrimeşruluk serbest!"

Editör: Batuhan Yavuz