İstanbul Tasarım Müzesi'nin açılışından sonra basın mensuplarının sorularını cevaplayan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in kendisini hedef alan açıklamalarını yanıtsız bırakmadı.

Allah'tan Alışığız, Bize Atılan Hiçbir Taşın Etkisi Olmaz

İmamoğlu, Ankara, İstanbul ve İzmir'de hazırladıkları seçim afişlerinin bilboardlara asılmasının engellendiğini iddia eden ve İBB'yi suçlayan Akşener'e şu ifadelerle yanıt verdi:

Turgut Altınok: Vatandaş CHP'liyim ama oyum sana diyor Turgut Altınok: Vatandaş CHP'liyim ama oyum sana diyor

"Bizim öyle bir engelleme veya bu tarz bir girişimde bulunmayacağımızı en iyi kendileri bilirler. Bu noktada ne için yaptığını bilmiyorum bu açıklamayı, ama muhtemelen bilboard meselesi... Bu işin sadece İstanbul'u yok, muhtelif şehirleri var. Bu işler de şehirlerde firmalarda yönetiliyor. Onlarla konuşabilirler.

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu üzerinden konuşmak veya taş atmak böyle bir prim yapacak zannedilir şekle doğru gidiliyor. Hayırlısı. Allah'tan alışığız. Bize atılan hiçbir taşın etkisi olmaz. Bize doğru gelirken havada güle dönüşür. Dikkat etsinler, bizim öyle bir endişemiz yok. İnsanlara karşı, demokrasiye karşı sorumluluk hissettik. Bu sorumluluğun dışında da hareket etmedik. Bunu en iyi sayın Akşener bilir."

Kötü Söz Sahibine Aittir

CHP lideri Özgür Özel'den, 'Eş Genel Başkan' şeklinde bahsedilmesine dair de konuşan İBB Başkanı İmamoğlu, "Bu nezaketsiz tutum ve tavırlar ne muhatabım ne de cevap vereceğim niteliğe sahip. Kötü söz sahibine aittir" dedi.
 

Editör: Şevval Başçakır