İYİ Parti lideri Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı cumhurbaşkanı adayı olmaya ikna edememenin üzüntüsünü dile getirmişti.

Akşener, "Erdoğan'ı yenme şansları vardı. Ama bu iki arkadaşa ateşten gömleği giydiremedim. Keşke herkes bizim kadar yürekli olabilse." şeklinde konuşmuştu.

İLK TEPKİ İMAMOĞLU'NUN EKİBİNDEN GELMİŞTİ

İlk tepki Ekrem İmamoğlu ekibinden gelmişti. İmamoğlu'nun ekibi, "Partiler 'İttifak yok' dese bile millet ittifak yapar. İstanbul tarihinin en verimli dönemlerinden birini yaşıyoruz. Vatandaş Ekrem Başkan’dan memnun." açıklamasını yaparak desteklerini dile getirdi.

"ANKARA'DA EN KOLAY İTTİFAKI SAĞLAYABİLİRİZ"

tv100 Ankara temsilcisi Deniz Güreli, Taksim Meydanı programında Mansur Yavaş cephesinin Meral Akşener'in sözlerine verdiği tepkiyi aktardı. Güreli, "Sayın Yavaş’ın ittifak meselesini yakından takip ettiğini biliyorum. Akşener’in 'Beni masaya Yavaş döndürdü.' şeklindeki ifadelerine cevap olarak, Sayın Yavaş cephesinde 'Ankara’da en kolay ittifakı sağlayabiliriz.' düşüncesi ve ümitleri bulunuyor." dedi.

Editör: Batuhan Yavuz