3 sendikadan ortak 'asgari ücret' açıklaması! 10 maddelik ortak bildiri 3 sendikadan ortak 'asgari ücret' açıklaması! 10 maddelik ortak bildiri

Gazeteci Murat Ağırel'in 2 yıl önce haberini yaptığı ve ortaya çıkardığı tatil köyünün son hali dikkat çekti. Ağırel, o dönem silahlı şahısların bölgeyi koruduğunu belirterek “Denize sıfır bir yerde imarın olması mümkün değil. Hatta iddiaya göre tarikat kaçak yol yapmış.” demişti.

Murat Ağırel o dönem tatil köyünü yapım aşamasında görüntüleyerek "Tatil köyü izlenimi veren yere girdiğimde hiç kimse yoktu. Motorumla gidebildiğim yere kadar gittim. Bütün kapılarda ve evlerin girişinde tarikata ait yazıların olduğunu gördüm. Bakım yapılıyordu, ağaçlar budanmıştı. Hatta içerisinde çok büyük bir Aquapark vardı." ifadelerini kullanmıştı.

Sakarya Karasu'da menzil tarikatına ait denize sıfır tatil köyünü görenlerin aklına tek bir soru geliyor. Denize sıfır bir yerde imar izni nasıl verildi?

Lüks şatafat deyince Menzil Tarikatı!

Daha önce Menzil Tarikatı’na bağlı bir şeyhin oğlunun düğün konvoyu görüntülenmişti. Düğün töreninin detayları ve konvoyun şatafatı, sosyal medyada gündem olmuştu. Eskişehir’de düzenlenen görkemli düğün merasimi çok konuşulmuştu. Görüntülerde yer alan son model lüks araçlar, çiçeklerle süslenmiş gelin arabası ve düğün konvoyunun büyüklüğü, sosyal medya kullanıcılarının ilgisini çekti. 

Menzil Tarikatı’na Bağlı Bir Şeyhin Oğlunun Düğün Konvoyu

Menzil Tarikatı’nın zenginliğini ve düğün merasiminin şatafatını çok konuşuldu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, düğün töreninin gösterişli detaylarına övgüde bulunurken, bazıları ise bu kadar büyük bir düğün organizasyonunun toplumsal ve kültürel anlamını sorguladı.

Menzil şeyhinin oğlu lüks aracından indi, kendine şemsiye tutturdu

Menzil tarikatı şeyhinin oğlu Rağıp El Hüseyni’nin lüks aracından inip kendi için şemsiye tutturduğu görüntüler sosyal medyada geniş yankı uyandırmıştı. Menzil tarikatı üyelerinin lüks ve şatafatlı hayatlarını görenler ''Bu değirmenin suyu nereden geliyor? gibi yorumlar yaptı. Menzil üyesinin kullandığı BMW i7 aracın fiyatı 10 Milyon TL’nin üstünde olduğu öğrenildi.

Editör: Aliye Tulum