Vergi kaçakçılığına karşı mücadelede vatandaşların aktif rol almasını teşvik etmek amacıyla önemli bir adım atıldı.Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi kaçakçılığıyla mücadelede yeni sistemi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

İHBAR EDENE ÖDÜL:YÜZDE 10 İKRAMİYE 

Bakan Şimşek, vergi kaçakçılarını ihbar edene, tespit edilen vergi ve vergi kaybı cezasının yüzde 10'u tutarında ikramiye ödeneceğini ifade etti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı, vergi kaçakçılığını önlemek için vergi kaçakçılarını ihbar edenlere, kaçırılan verginin yüzde 10'u oranında ikramiye verileceğini duyurdu. Konuya ilişkin açıklama yapan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Karbon ayak izinin vergilendirilmesi gerekiyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek: Karbon ayak izinin vergilendirilmesi gerekiyor

Şimşek'in paylaşımı şu şekilde:

"Vergi kayıp ve kaçağıyla etkin mücadelemiz devam ediyor. Vatandaşlarımızın daha kolay ve hızlı bir şekilde ihbarda bulunabilmeleri için Gelir İdaresi Başkanlığımız yeni kanalları devreye aldı.

İhbarlara yönelik yapılacak vergi incelemesi sonucu ihbarda verilen bilgiye istinaden tespit edilen vergi ve vergi kaybı cezasının yüzde 10’u tutarında ihbar ikramiyesi ödenebilecektir."

Editör: Gülşah Yıldız