AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik yapılacak mı? AK Parti Sözcüsü Çelik açıkladı: Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde değişiklik yapılacak mı?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, partisinin Bağlum Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı. Yavaş'a CHP Keçiören Belediye başkan adayı Mesut Özarslan da eşlik etti. Burada Keçiörenlilere seslenen Yavaş, 5 yılda eski dönem kadar asfalt ve kavşak yaptıklarını söyleyerek, "Ama ben bunları belediyecilik olarak görmüyorum. Şöyle tarif ediyor kanun; doğumundan ölümüne kadar, beldesinde yaşayanların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenir. Dolayısıyla evet yolları yapacaksınız ama bir şeyi daha yapacaksınız; beldedeki herkesin her türlü derdine derman olacaksınız." dedi.

'BİZ EKMEKLE OYNAMAYIZ'

Yavaş, sözlerine "Biz gelmeden de bir sürü iftiralarla uğraştık. Mesut başkanım da bunlarla uğraşıyor. İşçileri atacaklar diye korkutuyorlar. Halbuki 2019 yılında Keçiören Belediye başkanı geldiği zaman 600 kişiyi işten attı değil mi? Ben de Belediye Meclisi'nde meydan okudum. 'Varsa bir tane işten attığım çıkarın' diye. Bir tanesini bulamadılar. Çünkü biz ekmekle oynamayız. Alın teri ile çalışan herkes bizim mesai arkadaşımızdır. Buradan söz veriyorum. Oldu ki Mesut başkanımız işten attı. Ben onu işe alacağım. Var mı ötesi" şeklinde devam etti.

'RAKİBİM MAL VARLIĞINI AÇIKLAMALI'

Ardından, geçtiğimiz günlerde mal varlığını açıkladığını hatırlatan Yavaş, "Artık belediyeler üzerindeki bu şaibelerin kalkması için elimizden geleni yapıyoruz. Ben açıkladım. Ama bakın rakibim hala açıklamıyor. Açıklayacak çünkü o da kamu malı kullandı, 4 dönem belediye başkanlığı yaptı. İlk dönemki ile şimdiki mal varlığını çıkıp açıklaması lazım. Yoksa şaibe altında kalır, kul hakkına girer. Bizler harcadığımız bu paraların şeffaf bir şekilde görülmesini sağladık ve Türkiye de örnek aldı. Yaptığımız bu çalışmalar sonunda Dünya Başkent Belediye Başkanları Birliği ödülünü aldık. Artık bir ülkede zengin ve fakir arasında bu kadar uçurum varsa unutmayın ki bunun tek sebebi yolsuzluklar ve israftır. Başka hiçbir sebebi yoktur. Çatır çatır kul hakkı yeniyor. Buna artık göz yummayalım. Bunun artık sonunun gelmesi lazım. Çatır çatır israf yapılıyor. Bunun artık bitirilmesi lazım. Seçildiğim günden itibaren tek araba ile gezdim. Ankara'da hiçbir yerde fotoğrafımı görmediniz. O konvoylarla gezenler sizin paralarınızla geziyor. Kendi paraları ile gezsinler. İş başına geldiğimizde baktık; şirketlerde lüks arabalar kiralanmış. Bizim kendi şirketlerimizde araba kavgası var; 'O Audi'ye biniyo, ben Passat'a, öbürü bilmem neye biniyor' diye. Alayını sattım geçtim. Herkes aynı arabaya biniyor. Varsa parası gitsin alsın kendi arabasını" diye konuştu.

'BİZİM YAPTIĞIMIZI HÜKÜMET DAHİ YAPMIYOR'

Yavaş, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok'un 'Mansur Yavaş'ın projesi yok' eleştirisine de değinerek, "Ama burada bunu derken bir de şunu diyor; 'Ben Başkent Kart çıkaracağım, para yükleyeceğim.' Yahu 4 yıldır ben yapıyorum, Allah'tan kork. En son 'Kantin Kart çıkaracağım' dedi. Onu da 2 yıldır uyguluyorum. Dolayısı ile neyi gösteriyor, 'Projesi yok' derken 'mansuryavasneyaptı.com'a girmiş, usul usul tırtıklayarak benim projelerimi 'proje' diye söylüyor. Belediyecilik asfalt, beton değildir, yaşadığı kentte huzur sağlamaktır. Yeminle söylüyorum; seçildiğimden itibaren bir Allah'ın kuluna, bize oy vermeyenleri rencide edecek tek bir kelime konuşmadım. Huzur, bereket geldi Ankara'ya" ifadelerini kullandı.

Ardından bazı belediyelerin yaptığı kırtasiye yardımlarını eleştiren Yavaş, "Kırtasiye yardımı şöyle yapılıyor; çantaları bir esnaftan alıyorlar, içine defteri doldurup, çantanın arkasına 'nokta nokta belediye başkanının armağanıdır' diye yazıyorlar. O çocuk o çanta ile okula gittiğinde biliyor ki ailesi ihtiyaç sahibi. O çocuğu küçük yaşta ezmeye ne hakkınız var. İşte biz kırtasiye yardımını kartlara para yüklemek sureti ile yapıyoruz. Hem kırtasiyeler ayakta kalıyor esnaf olarak. Bakın Türkiye'de örneği yok. 200 bin aileye doğal gaz yardımı veriyoruz. Niye veriyoruz; çünkü pandemiden sonra işsizlik arttı. Peki bu insanlar ne yiyip ne içecek. İşte belediye başkanı bunları dert eden insanlardır. Ve bizim bu yaptığımızı hükümet dahi yapmıyor. Türkiye'de yapan başka bir belediye başkanı da yok" dedi.

M A N S U R Y A V A S A N K A R A M I Z I S P O R U N D A B A S K E 24323

Editör: Nigar Topcu