Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Mansur Yavaş, CHP'nin Şereflikoçhisar Belediye başkan adayı Mustafa Koçak ve partilileri ile birlikte Şereflikoçhisar ilçesinde iftar programına katıldı.

İftar programının ardından konuşan Yavaş'ın açıklamaları şu şekilde:

ANKARA HALKI ŞU ANDA MEMNUN

"Bu millet kararını verecek. Karalamaya kim inanır? Bunu neden yaptıklarını söyleyeyim. 2019 yılında hatırlıyor musunuz ne iftiralar attılar. Niye attılar bir düşünün. Eski rant düzeni devam etsin, belediyeden birileri zengin olmaya devam etsin diye. Peki değişti de ne oldu Ankara'da? Ankara'da her şey çok daha güzel oldu. Artık insan onurunu inciten belediyecilik yok. İhaleler canlı yayınlanıyor, hesap veriliyor, tek başına kararlar alınmıyor. Halkın gerçek ihtiyacı neyse paralar oralara harcanıyor. Şu anda görünen o ki 5 yıl hizmetten sonra belli ki rekor oyla seçileceğiz. Demek ki millet memnun. Peki değiştirmeseydi ne olacaktı? Eski düzen devam edecekti, onun için değiştirmekten korkmayın. Allah'a çok şükür kırsal kalkınma destekleri dahil, Başkent Kart dahil Ankara halkıyla öyle bir iletişim kurduk ki Ankara halkı şu anda memnun.

MANSUR YAVAŞ BELEDİYECİLİĞİ TÜRKİYE'YE ÖRNEK OLDU

Dün televizyonda birisi 'Mansur Yavaş rakibini ikiye katladı' dedi. Gerçekten o kadar fark olacak. Çünkü aramızda çok çeşitli nedenlerle fark var. Ben 2009'da, 2014'te, 2019'da ve 2024'te tamamında mal beyanımı açıkladım. Ne olmuş herkes görsün dedim. Kamu yöneticilerinin hepsinin mal beyanını açıklaması lazım. Eğer burada işsiz varsa, gelir dağılımında adaletsizlik varsa bunun tek sebebi yolsuzluk ve israftır. Mansur Yavaş belediyeciliği diye bir belediyecilik artık bütün Türkiye'ye örnek oldu. Projelerimizin aynısını 'biz de yapacağız' diye anlatıyorlar. Ülkemizde fakirliğin tek sebebi bu pahalılığın tek sebebi yolsuzluklar ve israftır. İnşallah Mansur Yavaş belediyeciliği bütün Türkiye'ye yayılacak ve inşallah yolsuzluk ve israfın ortadan kalkması için güzel bir örnek olacak.

Bayram tatilinde acı bilanço katlanıyor: Onlarca kişi kazalarda hayatını kaybetti Bayram tatilinde acı bilanço katlanıyor: Onlarca kişi kazalarda hayatını kaybetti

EĞER SENİN FAKİRLİĞİN BUYSA VAY MİLLETİN HALİNE

Rakibim hala açıklayamıyor. Hiç mi evinizde bir gram altın yok? Bankada hesabınız mı yok? Niye saklıyorsunuz? Niye açıklamıyorsunuz. Diyor ki 'ben belediye başkanı olduktan sonra fakirleştim' Eğer senin fakirliğin buysa vay milletin haline. Onun da hesabını mutlaka öbür dünyada verecek. Haram var mı yok mu? Çok şükür haram mal çocuklarımın boğazından geçmedi. Çocuklarımı kimse belediyenin yakınında görmedi, hiçbir yakınımızı işe almadık.

ÇOCUKLARINIZIN KPSS'DEN KAÇ PUAN ALDIKLARINI AÇIKLAYIN

Bu kadar servet varken çocuğunuzu sınavsız, torpille işe sokmak nedir? 2 benzinlik de onlara verseydiniz olmaz mıydı? 2 gariban işe girseydi. Gerçekten işe ihtiyacı olan iki kişi işe girseydi daha iyi değil miydi? Hiç mi yakınlarınızda fakir yoktu. Kimi KPSS ücretini bulamazken siz sınavsız bir şekilde çocuklarınızı işe soktunuz. Soruyorum buradan, çocuklarınızın KPSS sınavından kaç puan aldıklarını açıklayın. Ben bunu çok daha önemli görüyorum, çünkü hiçbir ihtiyacınız olmadığı halde siz bu kadar servet varken, bu kadar zenginlik varken, eğer çocuklarınızı devlet dairesine sokuyorsanız, bana göre bu kul hakkıdır. Bu kul hakkıdır. Kız kardeşiniz vekalet vermiş mallara intikal ettirmeye, onun mallarını da kendi üstünüze geçirmişsiniz. Buna ne derler? Açgözlülük derler. Hizmet adı altında bugün açtığı kulenin maliyeti 1 milyar TL, iki gün önce asansörle kaldı insanlar. Her tarafı dökülüyor. Ankara manzarası seyredeceklermiş, çok acil ya. O kuleyi koyduğun yerden, Şentepe'deki bir evin balkonu daha güzel Ankara manzaralı. 1 milyar yatırmaya değer miydi oraya? İşte bunlar biz eser yaptık diye birisi kule yapar, öbürü Ankara girişine kapı yapar.

HÜKÜMETİN VERMEDİĞİNİ SEN Mİ VERECEKSİN

Şu anda 35 bin tane emekliye 6- 7 aydır, 12- 13 binden başladı 35 bini buldu, kışın üşütmedim, aç bırakmadım, mağdur etmedim onları. Gerçek belediyecilik budur. 'Emeklilere 5 bin lira vereceğim' diyor, onu sen Cumhurbaşkanına de. Hükümetin vermediğini sen mi vereceksin? Sen belediye başkanısın. Bu mağduriyet altı yedi aydır var. Niye vermedin bir tane şimdiye kadar? Bir kuruş niye vermedin? Onların önceliği beton, benim önceliğim insan. Olay bu kadar basit. Ankara'nın en az 15 belediyesini kazanacağız. Bunlardan en önemlilerinden birisi de Şereflikoçhisar."

Editör: Amine Ebrar