CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın 6 Şubat depremlerinin ardından CHP tarafından yeniden Hatay'da aday olarak gösterilmesi tepki toplamıştı. Resmi rakamlara göre  53 bin 537 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremlerin anma törenine katılan Savaş, Hatay'lı vatandaşlar tarafından yuhalanarak, protestolara maruz kaldı.

Elazığ'da maden ocağında göçük: İşçiler toprak altında kaldı! Elazığ'da maden ocağında göçük: İşçiler toprak altında kaldı!

Olay sonrası bugün sosyal medya hesabından açıklama duyuruda bulunan Savaş, yarın saat 15.00'da basın toplantısı düzenleyeceğini duyurdu. Yeniçağ'da yer alan habere göre Savaş'ın açıklama ardından adaylıktan çekileceği iddia ediliyor.

Savaş, yaptığı açıklamada şu sözleri kaydetti:

"Değerli hemşehrilerim; Bugün on binlerce canımızın matemini tutarken acımızı bilerek ve isteyerek siyasi malzeme haline getirmeye çalışanlara, Hatay’da fırsat vermeyeceğiz. Hiçbir siyasi rant Hatay’dan değerli değildir. Bizim acılarımız da mutluluklarımız da ortak. Ne yaparlarsa yapsınlar ayrışmayacak ve her zaman dayanışmayla ayakta kalacağız. Yarın saat 15.00’te Hatay’ın mevcut durumuna ve bundan sonra yapacağımız çalışmalara ilişkin basın toplantısı düzenleyeceğim.
Sevgi ve saygılarımla."

Editör: Nigar Topcu