Rasim Ozan Kütahyalı'dan Erdoğan'a Atatürk benzetmesi Rasim Ozan Kütahyalı'dan Erdoğan'a Atatürk benzetmesi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş açıklama yaparak adaylıktan çekilmeyeceğini duyurdu. Lütfü Savaş ''Korkmayacağız, sinmeyeceğiz. Olayı tek bir kişi üzerine yıkmak doğru olmaz. Hatay'ı kimseye teslim etmeyeceğiz.''ifadelerini kullandı.

6 Şubat'taki (Dün) protestoların ardından adaylıktan alınmasına yönelik taleplerin arttığı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş açıklama yaptı. 

"KORKMAYACAĞIM SİNMEYECEĞİM"
Beni protesto ettiler, biz bunların kim olduğunu biliyoruz. Sayın Bakanımıza söz attılar. Orada Sayın Cumhurbaşkanımızın atamış olduğu bir bakan vardı. Bizi sevmeyebilirler, ama ya bir tanesinin elinde el bombası olsaydı, silah olsaydı... Sayın Cumhurbaşkanımız bir yere giderken önden önlem alınıyor; burada da alınmalıydı.

Olayı tek bir kişi üzerine yıkmak doğru olmaz. Hatay'ı kimseye teslim etmeyeceğiz. Bana gösterdikleri tepkilerin en az 100 katını bakanlara gösterdiler. Bakanları bile konuşturmayan bir kitle vardı. Onları da harekete geçiren bir Gökhan Zan vardı. Bana karşı yapılan bir kumpas var nedenini bilmiyorum. Benim geldiğim süre içinde insanlar huzur içinde dua ederek geliyordu. Orada provokasyonlar esnasında birinin elinde silah olabilirdi."

"VOLKAN DEMİREL HATAY'A GELDİĞİNDEN BERİ GÖKHAN ZAN DEĞİŞTİ"
"Gökhan Zan futbolu bıraktığında ben ona kucak açtım. Onu maaşlı elemanın gibi futbol takımımda çalıştırdım. Onun şahitliğini biz yaptık. Bizim aramızda hiçbir kırgınlık yoktu. Ne olduysa Volkan hocanın Hatay'a gelmesiyle oldu. Biz daha iyi teknik direktör görmek istedik. Sonra ne olduysa oldu. Adaylığım devam ediyor ve biz kesin olarak kazanacağız."

Editör: Aliye Tulum