Türkiye'de yerel seçim hazırlıkları hız kazanırken, 31 Mart Pazar günü sandık başına gitmeye hazırlanan 61 milyon 441 bin 882 seçmen için heyecan dorukta. Bu seçimde 1 milyon 32 bin 610 genç ilk kez oy kullanacak. Ayrıca, 34 siyasi parti adayının yarışacağı seçimlerde ülke genelinde 206 binden fazla sandık kurulacak.

ERDOĞAN, İSTANBUL'DA OY KULLANACAK

Siyasi liderlerin oy kullanacağı yerler belli oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, her seçimce olduğu gibi İstanbul'da Saffet Çebi İlköğretim Okulu'nda oy kullanacak ve İstanbul'da kalması bekleniyor. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise Ankara'da Anıttepe Ortaokulu'nda oy kullanacak ve seçim sonuçlarını MHP Genel Merkezi'nde takip edecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel ise Manisa'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ortaokulu'nda oy kullanacak ve seçim sonuçlarını Ankara'daki genel merkezde takip etmesi bekleniyor.

Türk halk müziğinin efsanesi Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti Türk halk müziğinin efsanesi Şakir Öner Günhan hayatını kaybetti

DİĞER LİDERLER NEREDE OLACAK?

Siyasi liderlerin yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkan adaylarının da oy kullanacakları yerler belli oldu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in oy kullanma yeri, geçen sene olduğu gibi Ankara'da Bilkent T Emlak Bankası Ortaokulu olarak belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'nun oyunu kullanacağı yer Beylikdüzü'nde Emin Yükseloğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum'un oy kullanacağı yer Kağıthane İMECE Okulu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın oy kullanacağı yer Ümitköy İmam Hatip Lisesi, Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok'un oy kullanacağı yer ise Kocatepe İlkokulu olarak belirlendi. 

Editör: Mert Kaan Taş