Cemal Enginyurt, Mehmet Şimşek'e ateş püskürdü: Biz nesli tükenmiş kabile değiliz İngiliz Mehmet! Cemal Enginyurt, Mehmet Şimşek'e ateş püskürdü: Biz nesli tükenmiş kabile değiliz İngiliz Mehmet!

AK Parti İBB adayı Murat Kurum, Bakırköy'de katıldığı bir etkinlikte yaptığı konuşmasında, "31 Mart'ta Gazze'deki mazlumlar sevinecek, Gazze'de elini bize uzatan kardeşlerimiz sevinecek. Gazzeli yavrularımız sevinecek. Orada Gazze'nin özgürlüğü için İBB olarak Gazze'ye yapacağımız yardımlar için inşallah 31 Mart'ta milletimiz yine gerçek belediyecilikten yana tavrını koyacaktır" dedi. Kurum'un sözleri eleştiri yağmuruna tutulurken bir tepki de Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'tan geldi.

DP'li Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kurum'u din ticareti ve İsrail'e ticaret ile suçlayarak "Hayırdır Murat Kurum! İstanbul'u kazanırsan Gazze'ye sefer mi düzenleyeceksin?" dedi.

Enginyurt'un Twitter hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

"AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum demiş ki: 31 Mart'ta seçilirsem, Gazze kazanacak, Filistin kazanacak. Hayırdır Murat Kurum! İstanbul'u kazanırsan Gazze'ye sefer mi düzenleyeceksin? Bırakın din sömürüsünü de, İsrail'le ticareti durdurun."

Editör: Nigar Topcu