Amasya Halk Otobüs saatleri ve güzergahları güncellendi Amasya Halk Otobüs saatleri ve güzergahları güncellendi

Erzincan Valiliği, şehirdeki tüm köylere güvenlik kameraları yerleştirileceğini duyurdu. Köylerde, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için gece görüş ve yapay zeka destekli plaka okuma yazılımı içeren kamera sistemi de kuruluyor.  

TAM 59 KÖYDE

Valilikten yapılan açıklamaya göre, kentte bulunan tüm köylere, vatandaşların huzur ve güvenliğinin sağlanması için kamera sistemleri kurulmaya başlandı. 

Kent merkezine bağlı 59 köyde gece görüş ve yapay zeka destekli plaka okuma yazılımı içeren kamera sistemi kurulumu tamamlandı, İlçelere bağlı köylerde ise çalışmalar devam ediyor. 

"ARTIK GÜVENDE HİSSEDİYORLAR" 

Hancıçiftliği köyü Muhtarı Resul Çetin, Vali Hamza Aydoğdu'ya teşekkür ederek, köyleri için önemli bir eksikliğin giderildiğini belirtti. 

Çetin, kurulan kamera sisteminin yıllarca beklenildiğini söyledi. "Kurulan kamera sistemleri ile giren çıkan artık izleniyor ve takip ediliyor. Köyde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri hayvan hırsızlığına karşı da büyük bir önlem alınmış oldu. Köy halkımız bu uygulamadan çok memnun kaldı. Köylülerimiz artık kendilerini daha güvende hissediyorlar" dedi. 

Saztepe köyü muhtarı Talat Doğan ile Uluköy muhtarı Kenan Okumuş da hizmetten memnun kaldıklarını belirtti. Emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler.