Korhan Berzeg'in kaybolduğu gün yanında bulunan Doberman cinsi eğitimli köpeği Tina eve döndü.

17 Haziran'da Berzeg ile birlikte kaybolan köpeğin, 74 gün sonra Armutlu Mahallesi'ndeki eve nasıl döndüğü bilinmiyor. Yetkililer, köpeğin geldiğini aileye söylediklerini, ailenin de Gönen'e gelmek üzere İstanbul'dan yola çıktığını belirtti.

NE OLMUŞTU?

ABD’deki Dünya Bankası'nda bir dönem 'Asya Direktörü' olarak çalışan ve emekli olup, İstanbul Büyükada'da yaşamaya başlayan Korhan Berzeg, mayıs ayında İngiliz uyruklu eşi Angela Berzeg ile memleketi Balıkesir'in Gönen ilçesinin kırsal Armutlu Mahallesi'ndeki evine geldi. 17 Haziran'da, eşi kahvaltı hazırlarken, telefonunu bırakıp Doberman cinsi eğitimli köpeği 'Tina' ile yürüyüşe çıkan Korhan Berzeg, geri dönmedi. 

Korhan Berzeg'in kaybolduğu gün eşinin köpeği Tina ile birlikte yürüyüşe çıktığı ve geri dönmediği biliniyor. Bu nedenle bölgede arama çalışmaları başlatılmıştı. Bursa Jandarma Arama-Kurtarma, Ankara Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı, Balıkesir Jandarma Komando, Jandarma Asayiş, Jandarma Olay Yeri İnceleme, Jandarma Suç Araştırma Timleri, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Özel Harekat ve Çevik Kuvvet ekipleri, AFAD, UMKE, AKUT, GÖNDAK ve SAR ekipleri ile birlikte arama çalışmaları yürütülmüştü.

Arama çalışmalarında dron ve İHA'lardan da faydalanılarak toplamda 250 kilometrekarelik bir alan tarandı. Bölgedeki 30 mahalle ve Gönen Çayı sahili araştırıldı. Ayrıca, Berzeg'in evinin yakınlarındaki metruk evler, kuyular ve mağaralar da incelendi. Ancak yapılan tüm aramalarda sonuç alınamadı.

Yetkililer, teknik ve fiziki takibin yanı sıra yapılan ihbarları da değerlendirdiklerini belirttiler. Birkaç kişi, Berzeg'i gördüklerini iddia etmiş olsa da bu kişilerin farklı kişiler olduğu sonucuna varıldı. Ayrıca, Samsun'da yaşayan bir kişinin de Berzeg'in bulunabileceği ihbarı üzerine bölgede araştırma yapıldı, ancak herhangi bir ize rastlanmadı.

Arama çalışmaları sırasında Berzeg'in banka hesapları ve evlerinde de araştırma yapıldı, ancak herhangi bir hareketlilik tespit edilemedi. Berzeg'in ailesi, yerini bildirene 1 milyon lira ödül vadetmişti. Özel bir ekibin çalışmaları sürdürdüğü belirtildi.

Editör: Nigar Topcu