13 Nisan Cumartesi günü, Özbek Mahallesi yakınındaki zeytinlik alanda meydana gelen olayda, Eyüp Çelik isimli genç adam, ağabeyi Erol Çelik tarafından tabanca ile vurularak hayatını kaybetti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Eyüp Çelik'in cansız bedenini buldu ve yapılan incelemeler sonucunda cinayetin ağabeyi Erol Çelik tarafından işlendiği tespit edildi.

Erol Çelik'in kaçtığının belirlenmesi üzerine, polis ekipleri hızla harekete geçerek uluslararası düzeyde arama başlattı. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda tespit edilen şüpheli, Interpol ve Sırbistan polisi işbirliğiyle Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nda yakalandı. Türk makamlarına teslim edilen Erol Çelik, ifadesinde cinayeti işlediğini itiraf etti ve ardından tutuklandı.

Cinayetin ardındaki sebep ise aile içi husumet olarak belirlendi. Erol Çelik'in ifadesine göre, kardeşi Eyüp Çelik ile aralarında yaşanan tartışma sonucunda cinayet gerçekleştiği öğrenildi.

İzmir'de korkutan deprem! AFAD verileri açıkladı... İzmir'de korkutan deprem! AFAD verileri açıkladı...

Şüpheli Erol Çelik'in tutuklanmasıyla birlikte, adli süreç başladı ve Urla Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma devam ediyor. 

Editör: Amine Ebrar