Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fatih Atik’e dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, “Olağanüstü kurultay toplama girişiminiz var mı? Dönüyor musunuz?” sorusuna, “Yok hayır öyle bir şey yok. CHP’nin başarılı olması için tabii bizim de arzumuz, herkesin ortak arzusu. Bazı engeller var her siyasi partinin önünde engeller vardır. CHP'nin önünde de engeller vardı. Başarılı olması için herkes elinden geleni yapıyor” diye cevap verdi.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları;

"Size partiden davetler var. Katılmayı düşünüyor musunuz?"

“Evet çağrı var söyleniyor zaman zaman. İfade ediliyor ama ben bu çağrının bugün için çok doğru olduğunu sanmıyorum." 

31 Mart Yerel Seçim sonrası CHP’de neler olur?

“Yani yerel yönetim seçim sonuçlarına bakılır. Yerel seçimlerde başarı sağlanırsa hep beraber alkışlarız. Ama yerel seçimlerde bir sorun çıkarsa o zaman tabii doğal olarak oturup hep beraber masaya yatırıp, neden başarı sağlanamadı diye düşünür, tartışılır yani” 

"Belediye başkan adaylarını nasıl buldunuz? Aday belirlemede sizin fikriniz sordular mı?" 

MetroPOLL 22 anketin ortalamasını paylaştı! Cumhurbaşkanlığı seçiminde Yavaş ve İmamoğlu’nun kazanma ihtimali MetroPOLL 22 anketin ortalamasını paylaştı! Cumhurbaşkanlığı seçiminde Yavaş ve İmamoğlu’nun kazanma ihtimali

“Yok hayır. Şöyle bizim partinin geleneğinde görüş sorulmazsa partinin eski genel başkanları görüş beyan etmezler. Yani ben de aynı geleneği sürdürüyorum. Eğer bir görüş sorulsaydı düşüncelerimi ifade ederdim. O sorulmadığı zaman tabii doğal olarak biz partinin iradesine saygı gösteririz yani.”

Aday belirleme sürecinde en çok rahatsız eden ne oldu?

“Şöyle aday belirleme sürecini daha sağlıklı yapılmasını isterdim. Aday belirleme sürecinde Lütfü Savaş beyin, bu kadar yıpratılması doğru değil. Doğru değil yani. Aday belirlediyseniz arkasında duracaksınız” 

"CHP de şimdi sizden sonra Ekrem Bey bir yerde Özgür Bey bir yerde. Cumhuriyet Halk Partisi ülkeyi kuran parti. CHP ikili yapılıyı kaldırır mı?" 

“Ben parti içi sorunları hiç konuşmadım. Parti içi sorunları onlar bizim kendi iç sorunlarımız. Bu tür sorulara cevap vermiyorum zaten. “

Editör: Aliye Tulum