Kemal Kılıçdaroğlu'ndan iktidara tepki: Çözemiyorlarsa biz çözelim!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, depremin en çok hasar verdiği illerden olan Hatay'da açıklamalarda bulunarak kentin acil sorununun çadır olduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu, iktidara seslenerek bölgede halen çadır eksiği olmasına tepki gösterdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerde en çok etkilenen kentlerden olan Hatay'da açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu bölgede depremin üzerinden 17 gün geçmesine rağmen çadır olmamasına tepki gösterirken şehrin yeniden inşasında kent kültürünün ve tarihi yapısının korunması gerektiğini de vurguladı.

Kılıçdaroğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Kenetlerin ruhu vardır. Kentler binalar değildir. Kentlerin kültürleri vardır. Bugünden yarına oluşan kültürler değiller, yüz yılların süzgecinden geçip günümüze gelen kültürler. Kırsalda da vatandaşlarımız var dolayısıyla onların da sorunları var. 17 gün geçti çadır sorunu çözülmüş değil.

'BİZ ÇADIR ALMAYA HAZIRIZ'

Allah aşkına siz koskoca Türkiye'de bir çadır sorununu çözemezsiniz? Nasıl olur da çadır sorununu çözdük diye ortalıkta geziyorsunuz? Türkiye'de çadır üreten fiyatı ne olursa olsun herhangi bir üretici çadırı alıp deprem bölgelerine göndermeye hazırız.

'KENTİN DOKUSUNA İHANET ETMEDEN'

Havalar ısınacak daha farklı sorunlar çıkacak. İktidarın çok daha hızlı davranması lazım ama kentin kültürüne, dokusuna ihanet etmeden yol alması gerekiyor.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN