Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstiklal Marşı ve Türk Bayrağına yönelik saldırılar nedeniyle DEM Parti’ye tepki gösterdi. Yaptığı açıklamada öğretmen atamaları için tarih belirten Çelik, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da Hamas için 'terör örgütü' ifadesini kullanmasından dolayı eleştirdi.

SAYGIYA DAVET EDİYORUM

Çelik, DEM Parti’ye verdiği tepki ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı; “Bazı DEM Partili yöneticiler İstiklal Marşı, Türk Bayrağı, Atatürk ve Cumhurbaşkanı minvalinde saygısızlık yapmakta. Saygı siyasette ve yaşamda olması gereken bir zorunluluktur. Meşru bir yetki, gayrimeşru girişimlerde kullanılamaz. Kendilerini değerlerimize saygılı olmaya davet ediyorum.”

TAKVİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Öğretmen atamaları ile ilgili soruları da yanıtlayan Çelik, tarih ve kişi sayısı çalışmalarının devam ettiğini, net bir açıklamanın kısa zamanda yapılacağını belirterek, öğretmenlerin her zaman kendilerinin gündeminde olduğunu şu an için takvim çalışmalarının devam ettiğini iletti.

İYİ Parti'den istifa etmişti! Yavuz Ağıralioğlu parti kuruyor İYİ Parti'den istifa etmişti! Yavuz Ağıralioğlu parti kuruyor

YANLIŞ BİR AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yabancı bir medya kuruluşu arayıcılığıyla verdiği röportajdaki açıklamalarının yanlış bir açıklama olduğunu da belirten Çelik, bu açıklamanın yanlış bir açıklama olduğunu ekledi.

TAM DESTEK

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ve ekibine desteklerinin tam olduğunu da belirten Çelik; “Önümüzdeki dönem çalışmalarımızla ilgili kararlarımızı sizlere aktaracağız.  Anayasa çalışmalarına olumlu yaklaşıyoruz” ifadelerini kullandı.