Yavuz Ağıralioğlu'ndan CHP'ye olay gönderme: Eyüp Sultan’a gider namaz kılarsın Yavuz Ağıralioğlu'ndan CHP'ye olay gönderme: Eyüp Sultan’a gider namaz kılarsın

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Ak Parti genel merkezinde dün yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 3 saat devam etti. Toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongreleri başlatma talimatı verdiği öğrenildi. Kongre sonrası yapılacak görev değişimleri ise merak konusu.

DEĞİŞİM BÜYÜK KONGREDEN SONRA

Kongrenin önemli maddelerinden biri de partinin kongre sürecinin olağan bir şekilde devam edeceği ve il ve ilçe kongrelerinin ardından büyük kongre yapılacağı oldu. Ak Parti’de büyük kongrenin yıl sonuna doğru yapılması beklenirken, asıl değişim de bu kongre ile birlikte yapılması tahmin ediliyor.

KAMPA GİRECEKLER

Kongrenin ardından değişiklerin olması beklenen Ak Parti’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan Genel Başkanlık seçimine yine tek aday olarak girecek ve sonrasında Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeleri belirlenecek. Ayrıca bu ay içerisinde milletvekilleri ile kamp sürecine girecek olan Ak Parti’de vekiller kendi bölgeleri ile ilgili rapor sunacak. Belediye Başkanları ile de yine yaz aylarında planlanan kampta, önceki dönemlerde görev yapmış belediye başkanları tecrübelerini paylaşacak ve belediyecilik ile ilgili birtakım yenilikler planlanacak.

DEPREM BÖLGESİ İÇİN TALİMAT

MYK toplantısı için genel merkezde bulunan Ak Partili Hatay Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, toplantı sonrası Erdoğan ile bir araya gelerek bölge ile ilgili son gelişmeleri aktardı.

Hatay’ın imar durumuyla ilgili koordineli çalışma talimatları verilen görüşmede, Hatay Belediye Başkanı Öntürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kaynak talebinde bulundu.