CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, liderlik koltuğunu devretmek üzere hazırlık yaptığı iddiaları Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı.

İddialara göre, Kılıçdaroğlu, görevini Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e devretmeyi planlıyor.

Son seçimde alınan mağlubiyetin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yaptığı "değişim" çağrıları ve istifa baskılarına rağmen, Kılıçdaroğlu'nun artık liderlik koltuğunu devretme kararı aldığı iddia ediliyor.

Yeni Şafak'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu'nun liderlik pozisyonundan ayrılması durumunda, onun yerine Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in geçeceği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nun özel görüşmelerinde Taşdelen'in sıkça yer alması dikkat çekmişti.

ÜMİT ÖZDAĞ İLE YAPILAN TOPLANTIDA DA VARDI

Ayrıca, Kılıçdaroğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile yaptığı toplantıda da Taşdelen'in bulunduğu iddia ediliyor.

MUHALİFLERİ DE İKNA ETMİŞTİ

Alper Taşdelen, CHP'nin içerisinde devam eden ilçe kurultaylarında da Kılıçdaroğlu'na destek veren isimlerden biri olarak biliniyor.

Ankara'daki delege ağıyla etkin bir rol oynayan Taşdelen'in, parti içerisindeki muhalifleri Kılıçdaroğlu'nun lehine ikna etmeyi başardığı ifade ediliyor.

resim_2023-08-30_094705142

Editör: Batuhan Yavuz