Oğuz Erge  soğukta üşüdüğü için arabasına aldığı saldırgan tarafından tabanca ile öldürülmüştü. Daha sonra saldırganın ön koltuğa geçerek Erge’yi tokatladığı ve “Yaa bazı insanlara güvenmeyeceksin” diyerek olay yerinden uzaklaştığı görülmüştü. Delil Aysal olduğunu tespit edilen kişi ise yakalandı.

Olaya dair görüntüler gündem olurken, Erge’in kanser tedavisi gören eşi ve ailesi için 72 saatlik bir yardım kampanyası başlatıldı. 72 saatliğine başlatılan kampanyada 24 saat içinde 4 milyon TL’ye ulaşıldığı için kampanya durduruldu. Oh Be Dünya Varmış Derneği’nin paylaştığı son duyuruda Oğuz Erge’nin ailesi için gerçekleştirilecek yardımlar açıklandı.

Bursa'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı Bursa'da korkutan deprem! Kandilli Rasathanesi açıkladı

Feyza Altun’da avukat arkadaşları Oğuzhan Aslan ve Serkan Göktürk’ün dava takibini yapacaklarını ve zanlının gereken cezayı almaları için elinden geleni yapacaklarını açıkladılar. Özgenç Makine şirketi ailenin ömür boyu kira masraflarını üstlenirken saldırıya uğrayan taksici Erge’nin kızı Naz Erge için eğitim bursu vermek isteyenlerin de düzenli olarak derneğe bağış yapacağı belirtildi.

Katledilen Taksici Için Kampanya

Gerçekleştirilecek diğer yardımlar ise şu şekilde açıklandı:

*Birçok psikolog ile iletişimdeyiz ve Nevra hanım biraz toparlandığında kendisi bize yazacak.

*Toplanan parayı Naz Erge’nin hesabına (Oğuz Erge’nin kızı) pazartesi günü aktarıp dekontu sizlerle paylaşacak.

*Düzenli olarak aileye yardım etmek isteyenler açıklama kısmına ‘Oğuz Erge’ yazdıklarında yine aileye ulaştırılacak.

Editör: Aliye Tulum