Olay,İstanbul Sultangazi İsmetpaşa Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Caddesi'nde saat 14.00 sıralarında meydan geldi. Edinilen bilgilere göre aralarında husumeti çözmek için yol üzerinde buluşan iki ortak ve yakınları arasında silahlı kavga çıktı.

Kavga sırasında şüphelilerden birinin tabancası tutukluluk yaptı. Durumu fırsat bilen husumetlileri ise tutukluluk yapan silahı elinden alarak yolun karşı tarafına attı.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Şüphelilerden 3'ü polis ekiplerinin geldiğini görünce olay yerinden otomobilleriyle kaçtı. 

Silahlı kavgada İ.S., M.S. ve M.K. yaralandı. Olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından yaralılardan biri kendi imkanlarıyla hastaneye giderken 2'si ambulansla hastaneye sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, trafiği durdurarak bölgede geniş güvenlik önlemi aldı. 

Olaya karışan A.A. ve O.T. ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

SİLAHLI KAVGA CEP TELEFONUYLA GÖRÜNTÜLENDİ

Olay sırasında şüphelilerden birinin silahının tutukluluk yapması, husumetlilerinin silahı elinden alarak ateş açmaları cep telefonu kameralarıyla saniye saniye görüntülendi.

YERE YIĞILAN ADAMI TEKMELEDİLER

Olaya tanıklık eden Yaşar Acı, "İki tane lüks araç geldi. Beraber takıştılar. İlk başta iki kişi indi, beyaz aracın içindeki silahını çıkarttı, karşı tarafa ateş etti. Karşı tarafın bacağına sıktı daha sonra silahı tutukluk yaptı. Daha sonra karşı taraf bunu fırsat bilip elinden silahı alıp beyaz aracın sahibine ateş etmeye başladı. Sonra olay daha da büyümeye başladı. Beyaz aracın sahibi yere yığıldı, adamı yerde tekmelemeye başladılar. Sonra karşı taraftaki aracın sahibi de karnına mermi yedi. Bu sefer olay dağılınca gri aracın sahibi, silahını köprüden aşağı attı. Sonra bir çift, silahı alıp kaçacakları sırada polisler geldi, aldılar. Gri aracın sahibi de yaralısını alarak kaçtı" diye konuştu.

Özgür Özel, "Geçinemiyoruz Mitingi"nin tarihini duyurdu Özgür Özel, "Geçinemiyoruz Mitingi"nin tarihini duyurdu

Editör: Gülşah Yıldız